MediaCat

Çocukların ekranla ilişkisine farklı bir bakış

BBC’den ekrandan ziyade çocukların ekranda hangi içerikleri izlediğinin önemini vurgulayan kampanya.

Ebeveynlerin çocuklarının ekran başında geçirdiği süre konusunda durmaksızın uyarılara maruz kaldığı günümüzde BBC, in-house ekibinin hazırladığı yeni kampanyasıyla ekrana önyargıyla yaklaşmaktan ziyade onun eğitici potansiyelini öne çıkarıyor.

Yönetmenliğini BLINKINK’ten Sam Gainsborough’un üstlendiği animasyon, başrolde ekrandan kopamayan “kare göz” çocuğu ağırlıyor. Ekrandan başka hiçbir şeyle ilgilenmediği, ekranın pençesine düştüğü düşünülen çocuk yargılamalarla boğuşurken, dış ses vesilesiyle ekranın amaçsızca vakit geçirmekten ibaret olmadığı, çocukların beyinlerini geliştirirken yeni şeyler keşfetmelerine olanak tanıdığı aktarılıyor. Ekranın eğitici tarafı BBC’nin ücretsiz eğitim platformu Bitesize, Planet Earth belgesel serisi ve spor yayınları gibi içerikleriyle destekleniyor.

Kampanya reklam filminin yanı sıra açıkhava ve sosyal medya aracılığıyla da ebeveynlere ekranı çocukları için nasıl faydalı bir araç haline getirebileceklerini göstermeyi hedefliyor.

BBC geçtiğimiz aylarda BBC Çocuk ve Eğitim kampanyasının lansmanını gerçekleştirmiş, ekranın kötü olarak damgalanmasından ziyade tartışmanın ekranda ne olduğuna kaydırılması gerektiğine işaret etmişti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.