Çocuklara Apple, büyüklere Samsung

Samsung yeni reklam filminde Apple hayranı bir gencin büyüme hikâyesini anlatıyor.

06.11.2017 - 10:08 | Arzu Nilay Kocasu

Çocuklara Apple, büyüklere Samsung

Haziran 2007. Genç Erik uzun soluklu Apple hayranlığının temelini atan birinci nesil Apple telefonuyla tanışıyor. Bu heyecanlı birliktelik, üç yıl sonra Erik’in telefonunun depolama alanının yetersiz kalacağı bir güne kadar sorunsuz devam edecek. Erik ile Apple arasındaki sarsılmaz ilişkinin temeline ilk darbeyi vuran depolama sorunu henüz unutulmuşken, genç adamın 2013 yılında müstakbel kız arkadaşı ve onun Samsung’uyla tanışmasıyla denkleme yeni bir değişken dahil olacak. Daha büyük ekran, suya dayanıklılık, kablosuz şarj… Erik’in telefonu kız arkadaşınınki gibi yüzünde patlamayacak belki ama geçen yıllar boyunca Apple, Samsung ile sürdürdüğü yarışta sadık hayranı Erik’in en sonunda rakibin saflarına geçtiğini görecek.

En azından Samsung, yeni reklam filminde bize böyle olacağını söylüyor.

Wieden + Kennedy Portland imzalı yeni reklam filmi Growing Up ile sadık bir Apple kullanıcısının Samsung’a geçiş hikâyesini anlatan marka, yaptığı açıklamada “10 milyon Amerikalının akıllı telefonlarını bir üst model telefonla değiştirmeye hazır olduğu bir dönemde, pazarın en büyük iki markası amiral gemilerini -aynı zamanda- piyasaya sürdü” diyor ve ekliyor: “Bu yeni reklam, telefonunu yenilemek isteyen pek çok Amerikalının neden Galaxy S8, S8+ ve Note 8’i tercih ettiğine dikkat çekerek doğrudan bu kitleye konuşuyor. Otomatiğe bağlamak yerine, nihayet yeniden teknolojiden yana heyecan duyuyorlar.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Samsung
  • Reklam Ajansı: Wieden + Kennedy Portland
  • Yapımevi: Biscuit Filmworks
  • Yönetmen: Isaiah Seret
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.