MediaCat

Çocuklar sebzelere karşı

Birleşik Krallık’tan çocukların sebze tüketimini artırmayı hedefleyen kampanya.

Çocuklar sebzelere karşı

Birleşik Krallık menşeli inisyatif The Food Foundation verilerine göre gençlerin yüzde 96’sı ve ilkokul çağındaki çocukların yüzde 80’i yeterince sebze yemiyor. Çocuklarda görülen obezite ve sağlık sorunlarının artışında önemli rol oynayan bu durumun önüne geçmek için kolları sıvayan ITV ve Veg Power, Birleşik Krallık’ın önde gelen süpermarket zincirlerinin de desteğiyle, bir farkındalık kampanyası hazırladı: Eat Them to Defeat Them.

Çocukların büyük kısmının sebzeleri “iğrenç” buldukları fikrinden hareketle, sebzeleri dünyayı ele geçirmek için yeraltından çıkan kötücül yaratıklar olarak konumlandıran ve dünyanın sebzelerle savaşında çocuklardan onları yiyerek sebzelerden kurtulmaya yardım etmelerini isteyen kampanya adam&eveDDb imzası taşıyor.

Aldi, Asda, Lidl, Sainsbury’s ve Tesco and Waitrose gibi markaların mağaza içi ve online mecralarından desteklediği kampanya kapsamında bir yemek çizelgesi oluşturan adam&eveDDB, Birleşik Krallık genelinde faaliyet gösteren catering firmaları işbirliğinde, binlerce okula dağıttığı çizelge ve posterlerle, sebze yiyen çocukları ödüllendirmek için çıkartmalar tasarladı.

“Eat Them to Defeat Them kampanyası bugüne kadar çalıştığım en heyecan verici projelerden biri” diyor Veg Power fonunun destekçilerinden reklamcı Sir John Hegarty:

“Zekice ve enerjik bir yaratıcı iş olmasının yanı sıra hayatları değiştirme ve kurtarma potansiyeline de sahip. Çocukları sebzeleri sevmeye teşvik etmek için reklamı kullanmak, ulusun sağlığını dönüştürmek için atılmış son derece önemli bir adım. Bu cesur kampanyanın hakiki bir etki yaratacağını ve dünyanın kalanına günümüzün en büyük sorunlarından birini çözmek için yaratıcı fikirlerden yararlanmaları konusunda ilham vereceğini umuyorum.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.