Çocuklar için zaman yönetimi

Saat&Saat yarının büyüklerine zamanı öğreteceği yeni kurumsal sosyal sorumluluk inisiyatifi Akıllı Saatler Öğrenci Gelişim KSS Projesi’ni tanıttı.

13.04.2022 - 16:29 | MediaCat

Dünyaca ünlü pek çok saat markasının Türkiye distribütörü Saat&Saat, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında hayata geçirdiği Akıllı Saatler Öğrenci Gelişim KSS Projesi’ni dün online düzenlenen bir basın toplantısıyla duyurdu.

Saat&Saat Pazarlama Direktörü Ayşem Suner’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu ve Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Prof. Dr. Betül Ulukol da zaman yönetimi ve biyolojik saat konularında önemli bilgiler aktardılar.

10 okul bin 500 öğrenci

İstanbul Spor ve Gençlik İl Müdürlüğü tarafından desteklenen Akıllı Saatler Öğrenci Gelişim Kurumsal Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında İstanbul’da 10 ilçe ve 10 okulda, ortaöğretim çağındaki bin 500 öğrenciye bedensel ve sosyal saatlerini iyi ve verimli kullanmalarına yönelik eğitimler verilecek.

Kartal, Maltepe, Üsküdar, Bahçelievler, Bakırköy, Beylikdüzü, Fatih, Küçükçekmece, Sarıyer, Sultanbeyli ilçelerindeki İstanbul Spor ve Gençlik İl Müdürlüğü tarafından seçilen okullarda gerçekleştirilecek eğitimlerin yanı sıra atletizm, yüzme, boks, halter, güreş gibi spor dallarından seçilecek başarılı sporcu çocuklara da eğitim ve spor desteği sağlanacak.

Saat&Saat Pazarlama Direktörü Ayşem Suner

Ebeveynler olarak zamanı yönetmekte zorlandığımızı ve bunu çocuklarımıza da yansıttığımızı söyleyen Saat&Saat Pazarlama Direktörü Ayşem Suner, kampanyanın amacını şöyle özetledi: “Yarının büyüklerine bugünden zamanın tükenen bir kaynak olduğunu ve bu kaynağı bilinçli bir şekilde tüketirlerse ne gibi değerler yaratabileceklerini bilimsel bir yaklaşımla anlatmak istedik. Akıllı zaman yönetimini biyolojik saatle bir araya getirerek çocukluktan başlayan bir farkındalık çalışması oluşturmak istedik.”

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Tıp Bilimleri Bölümü Prof. Dr. Betül Ulukol akıllı saat kavramını “Sağlıklı yaşam pek çok bileşenin ahenkle bir arada ve denge içinde olmasıyla mümkündür. Bedenimiz, sağlığımızı korumak ve yaşam kalitemizi yükseltmek için bu dışsal faktörlerin etkisini azaltabilmek amacıyla bir uyum içinde çalışma çabasındadır. Sirkadyen ritim dediğimiz döngüsel süreç, bir başka ifadeyle bedenimizin akıllı saati, tam da buna hizmet eder. Aslında immün sistemimizden beslenme sistemimize, uykudan egzersize kadar birçok alanda pek çok döngüsel sürecin var olduğunu biliyoruz. Bu döngüler yaşam boyu neyin nasıl olması gerektiği, bizim için neyin daha iyi olduğu konularında bedenimizi yönlendiriyor ve sağlığımızı destekliyor. Bize düşen, yaşamımızı sağlıklı şekilde devam ettirebilmek için bedenimizin bu akıllı saatinin ayarlarını bozmamak ve onların rehberliğinde yaşamaya devam etmek” cümleleriyle açıklarken İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu, şu yorumda bulundu:

“Bireylerin zamanı çok iyi kullanması, onu kendileri ve toplum için yararlı bir şeylere dönüştürmesi çok önemli. Çünkü zaman ancak bir şeylere dönüştürülebildiğinde anlam kazanır ve kalıcılaşabilir. Aksi takdire uçup gider. Bu nedenle gençlerimize zamanı bilinçli bir şekilde kullanmanın onlara neler kazandırabileceğini anlatmamız gerekli. Saat&Saat’in hayata geçirdiği bu değerli projeyle çocuklarımızın erken yaşlardan başlayarak akıllı zaman planlamalarıyla hayatları boyunca çok büyük başarılara imzalar atabilmeleri mümkün olacak.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.