Çocuğunuz kiminle mesajlaşıyor?

Kanadalı dernekten korkulara kanca atan reklam.

13.01.2015 - 16:26 | Ozan Mert

Çocuğunuz kiminle mesajlaşıyor?

Kanada‘nın British Columbia eyaletinde faaliyet gösteren Children of the Street Society, çocuk istismarına karşı mücadele veren bir sivil toplum kuruluşu. Toplumun bilinçlendirilmesi, ailelerin eğitilmesi konularında ve çocuklara karşı işlenecek suçların koşullarının oluşmaması için proaktif bir tutuma önem veren dernek, yayınladığı son reklamda tehdidin çocuğun özeline nasıl sinsice sızabileceğine dikkat çekiyor.

“Hooked” isimli 30 saniyelik film oldukça basit bir kurguyla gerçek bir gerilim yaratmayı başarıyor. Filmde genç bir kızın, akıllı telefonunun anlık mesajlaşma uygulaması aracılığıyla görünmeyen bir ikinci şahıs ile kurduğu iletişimi izliyoruz. Kız karşı tarafın gösterdiği ilgiden hoşnut gülümserken ekrana yansıyan mesaj balonlarından birisinin kancası kızın eteğini kaldırmaya başlıyor. Böylece bir anda kızın arkadaş görünümlü bir saldırganın “oltasına geldiğini” anlıyoruz.

Künye:

Reklamveren: Children of the Street Society
Reklam Ajansı: Cossette
Kreatif Direktör: Michael Milardo
Yönetmen: Philip Jarmain

Kaynak: Advertolog

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.