Coca-Cola’ya yeni global CMO

2017'den bu yana boş olan koltuğun yeni sahibi belli oldu.

16.12.2019 - 18:00 | Sencer Uçar

Coca-Cola global medya ve reklam konkurunda

Coca-Cola Company’de 2017’den bu yana herhangi bir ismin atanmadığı CMO pozisyonun yeni sahibi Manolo Arroyo oldu. Şirket bünyesinde 24 yıl tecrübeye sahip Arroyo, global CMO sorumluluğunu halihazırdaki Coca-Cola Asya Pasifik Grubu Başkanlığı göreviyle birlikte yürütecek.

2017 yılında CMO pozisyonu yerine pazarlama, kurumsal strateji, müşteri ve ticari operasyonları bir araya getiren CGO (Chief Growth Officer) pozisyonunu oluşturan şirkette CGO sorumluluğunu üstlenen Francisco Crespo ise emeklilik kararı aldı. Emeklilik kararı alan bir diğer isim ise Coca-Cola Kıdemli Başkan Yardımcısı Bernhard Goepelt.

“Müşteri ihtiyaçlarının gitgide daha hızlı değişir hale geldiğinin farkındayız ve şirketin bu ihtiyaçlara  yanıt verme ve uyum sağlama konularında esnek olması önemli” diyen Coca-Cola CEO’su James Quincey, Arroyo’nun operasyonlar ve pazarlama üzerindeki ikili liderliğinin kendileri için yeni bir yapı anlamına geldiğini ve yapının birkaç ay içinde şekillenmesini umduklarını belirtti. Quincey, Arroyo’nun, globalde kullanılabilecek işlerin geliştirilmesinden yerel kampanyaların desteklenmesine uzanan bir yelpazeye odaklanacağını da ekledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.