MediaCat

Coca-Cola’dan yeni NFT koleksiyonu

Coca-Cola, yakın tarihli Masterpiece kampanyasıyla ilişkili yeni bir NFT koleksiyonu çıkardı. 

Önde gelen kripto borsalarından Coinbase ile işbirliği yapan Coca-Cola’nın Base ağında yarattığı NFT koleksiyonu, aralarında Edvard Munch’un Çığlık ve Johannes Vermeer’in İnci Küpeli Kız tablolarının da bulunduğu tablolarla basılmış bir dizi dijital Coca-Cola şişesinden oluşuyor.

Yeni koleksiyon Coca-Cola’nın ilk NFT aktivasyonu olmasa da son zamanlarda Web3 alanına mesafeli yaklaşmış ve önceliği üretken yapay zekâya vermişti. Yapay zekânın yükselişi Web3’ün gözden düşme nedenleri arasında ama tek nedeni bu değil. Kripto sektörü geçen yılın ortasından bu yana gerilemeyle karşı karşıya ve bu da temel varlıklarına olan talep üzerinde olumsuz etki yaratıyor. NFT piyasası da olumsuz tablodan payını alıyor.

Coca-Cola’nın NFT koleksiyonuna yönelme gerekçesi ise kısmen Coinbase’in Base adlı bir layer-2 blokzincir başlatmasıyla ilgili. Coinbase, Base’in lansmanı kapsamında ambalajlı tüketici ürünlerinden oyun ve sanata farklı alanlardan iş ortaklarıyla bir araya gelerek Onchain Summer adlı bir NFT yaratım etkinliği başlatmıştı. Base ağında NFT koleksiyonu çıkaran markalar arasında Coca-Cola’nın yanı sıra Atari, Showtime ve Opensea de bulunuyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.