Coca-Cola’dan sürdürülebilirlik hamlesi

Marka, geridönüşüm hedefini gerçekleştirebilmek için Avustralya halkından yardım istiyor.

22.08.2019 - 11:49 | Arzu Nilay Kocasu

Coca-Cola Avustralya ve Coca-Cola Amantil, 2019 yılı sonuna kadar Avustralya pazarındaki plastik şişelerin yüzde 70’ini geri dönüştürülmüş plastikten üreteceklerini taahhüt etmişti. Şirket bu hedefini gerçekleştirebilirse, Avustralya, yılsonuna kadar şirketin 600 ml ve altındaki şişelerinin yüzde 100’ünün geri dönüştürülmüş plastikten üretildiği ilk ülke olacak.

Coca-Cola, Fanta, Sprite, Powerade, Pump ve Mount Franklin markalarının şişelerini kapsayan bu sürdürülebilirlik projesinin gerçekleşebilmesi için Avustralyalıların şişelerini geridönüşüme yollamaya devam etmeleri gerektiğini söyleyen Coca-Cola Avustralya, bu talebini hedef kitlesiyle paylaştığı bir reklam filmi yayınladı.

“Avustralya’daki en büyük içecek şirketiyiz ve ambalaj sorununun çözülmesine yardımcı olmak gibi bir sorumluluğumuz var” diyor Coca-Cola Avustralya Sürdürülebilirlik Direktörü Christine Black:

“Coca-Cola, Avustralya’da plastik geridönüşümüne yatırım yapma konusunda ciddi bir taahhütte bulundu ancak bu yeterli değil. Avustralyalılar ellerindeki şişeleri geridönüşüm kutularına her attıklarında sürece katkı sağlamış oluyorlar. Avustralya’da güçlü, sürekliliği olan bir geridönüşüm endüstrisi olmasını istiyoruz. Bunun için de Avustralyalıları geridönüşüme teşvik etmek için kendi payımıza düşeni yapacak ve geri dönüştürülmüş plastikleri kendi ürünlerimizde kullanacağız. Avustralyalılar, şişelerini mümkün olduğunca çok geridönüşüme yollayarak, ürünlerimizde geri dönüştürülmüş plastik kullanmamıza yardımcı olabilirler.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Coca-Cola Avustralya
  • Reklam Ajansı: Ogilvy Sydney
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.