MediaCat

Kola, koladır

Coca-Cola bu yıl Super Bowl’da birlik olmanın gücüne vurgu yapıyor.

Kola, koladır

Bu yıl 3 Şubat’ta gerçekleşecek Super Bowl’a sayılı gün kala Coca-Cola, reklamverenlerin en çok rağbet ettiği etkinliklerden biri olan müsabaka için hazırladığı reklam filmini hedef kitlesinin beğenisini sundu.

Coca-Cola’nın 2006 yılından bu yana ilk kez oyun sırasında yayınlanmayacak reklamı bu yıl, ABD Ulusal Marşı’ndan hemen önce gösterilecek. Bu seçimi geçtiğimiz yılın en ses getiren işlerinden Nike – Colin Kaepernick işbirliğinden bağımsız düşünmek elbette pek de olası değil. Bu bağlamda, Coca-Cola’nın Super Bowl reklamının mevzubahis Nike kampanyasında imzası olan Wieden + Kennedy Portland tarafından hazırlandığını belirtmekte de yarar var.

Kim olursanız olun, nasıl görünürseniz görünün, neye inanırsanız inanın ve kimi severseniz sevin Coca-Cola‘nın herkes için aynı tatta olduğunu söyleyen reklam filmi ilhamını Andy Warhol’un 1975 yılında yayımlanan kitabı The Philosophy of Andy Warhol’dan alıyor: “Kola, koladır ve cebinizde ne kadar para olursa olsun köşedeki adamın içtiğinden daha iyi bir kola alamazsınız.”

“Ulusun kendisini biraz bölünmüş hissettiği bu dönemde birlik olmanın ve olumlu düşünmenin gücünü kutlamak istedik” diyor Coca-Cola Kuzey Amerika Pazarlama Başkan Yardımcısı Stuart Kronauge: “Reklamı maç öncesinde, insanların durup tek yürek oldukları ABD Ulusal Marşı’ndan önce yayınlamanın zamanlama olarak en doğrusu olduğunu düşünüyoruz.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.