Coca Cola, sinema seyircilerini şaşırttı

Publicis imzalı yeni kampanyaya göre Cola ve Cola Zero'nun tatları aynı.

05.04.2013 - 17:31 | Ali Kuru

Coca Cola Zero için yeni kampanya

Coca Cola, standart Cola ile şekersiz ve düşük kalorili partneri Cola Zero’nun tatlarının aynı olduğu konusunda ısrarcı görünüyor. ‘Taste the possibilities’ adını taşıyan kampanya ile Cola Zero, son olarak Skyfall‘la gerçekleştirilen kampanyalardaki gibi yine sinema salonlarda yer alıyor. Kampanyayı Skyfall dönemindekilerden ayıransa isabetli şekilde uygulanan sürpriz unsuru.

Sinema izleyicilerinin, izleyecekleri filmden önce yaptıkları kola alışverişlerinin gizli kamera ile kaydedildiği görülen reklam filminde, normal kola aldığını sanan tüketicilere aslında Cola Zero veriliyor.

Coca Cola Zero için yeni kampanya

Sinema filminin başlamasından hemen önce açığa çıkan gerçek karşısında salondaki izleyicilerin şaşkınlarını gizleyemedikleri gözlemleniyor. Coca Cola’ya göre bu, iki Cola arasında tat olarak bir fark olmadığının kanıtı.

Publicis tarafından hazırlanan reklam filmi İspanya, İtalya ve çeşitli kuzey Avrupa ülkelerinin ardından İngiltere’de de ekranlardaki yerini aldı.

Televizyon reklamının ‘Taste the possibilities’ adlı geniş ölçekli kampanyanın küçük bir kısmı olduğu belirtiliyor. İlerleyen günlerde kampanya dijital, açıkhava, basılı mecralar ve mağaza içi aktivitelerle de desteklenecek.

Coca Cola Birleşik Krallık Pazarlama Müdürü Zoe Howarth yeni kampanyanın hedef kitleleri ile olan diyaloğun devamını teşvik ettiğini ve bunu yaparken Cola Zero’nun ruhuna sadık kalındığını belirtti.

Haluk Kasarcı
(kaynak: marketing magazine)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.