Pazarlama yöneticileri yeni bir platformda buluşuyor

Hayatlarımızı kuşatan büyük belirsizlik karşısında el ele vermemiz, kaybolmamamız açısından önemli. Bu yüzden MediaCat olarak bir süredir üzerinde çalıştığımız bir projeyi artık sizlerle paylaşmak istiyoruz. Türkiye'nin lider pazarlama yöneticilerini bir araya getirecek özel bir platform kuruyoruz.
01.05.2017 - 10:46

Bu yıl MediaCat’in 25’inci yaşını kutlayacağız.

25 yıl önce Ankara’da derginin ilk sayısını hazırlarken, yapmaya çalıştığımız şey konusunda kafamız netti. İçinde bulunduğumuz sektörün büyümesine katkıda bulunmak istiyorduk; bunun için sektördekilere kendi dünyalarını ve etki alanlarını genişletmenin araçlarını sunmayı hedefledik.

Bu fikir, 25 yıl boyunca yaptığımızın her işin özünü oluşturdu. Bütün yayınlarımız, etkinliklerimiz ve işbirliklerimiz temelde bu amaca hizmet etmek içindi.

Aradan geçen zamanda koşullar değişmiş olabilir; ama varlık sebebimiz ilk günküyle aynı.

Bugün zorluklarla dolu bir dönemden geçiyoruz. Hayatlarımızı kuşatan büyük belirsizlik karşısında el ele vermemiz, kaybolmamamız açısından önemli. Bu yüzden MediaCat olarak bir süredir üzerinde çalıştığımız bir projeyi, artık sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Türkiye’nin lider pazarlama yöneticilerini bir araya getirecek özel bir platform kuruyoruz.

CMO Society isimli bu platform, üyelerine içinde bulunduğumuz dönüşümün sonuçlarını yönetmenin yollarını keşfedecekleri bir paylaşım ortamı sunmayı ve pazarlama pratiğinin ürettiği tecrübe ve bilgi birikimini muhafaza edecek bir kültür oluşturmayı hedefliyor.

Gittikçe genişleyen bir platform

En yeni fikirler, en etkili yöntemler ve stratejik fırsatların tartışıldığı, hayatımıza giren teknoloji ve kavramlara açıklık getireceğimiz, Türkiye ve dünya trendlerinin aydınlatıldığı bir platformdan bahsediyoruz. Araştırmalar, en iyi uygulamalar, başarı ve başarısızlık hikâyelerinin paylaşılacağı; pazarlama dışındaki alanlardan uzmanların konuk edileceği; uluslararası toplantılarla gittikçe genişleyen bir hinterlanda sahip olacak bir platform.

Bu platformun üyeleri her şeyden önce birbirlerinden ilham almak ve pazarlama aklına yön vermek için bir araya gelecekler.

Platformun üyeleri her şeyden önce birbirlerinden ilham almak ve pazarlama aklına yön vermek için bir araya gelecekler.

Önümüzdeki haftalarda platformumuzun kurucu üyeleri ile toplanacak ve faaliyetlerimizin çerçevesini belirleyeceğiz. Bu yıl Felis Ödülleri kapsamındaki Dönüştüren Pazarlama Etkisi Ödülleri’nin jürisini de ağırlıklı olarak bu platormun üyeleri belirleyecek.

Önümüzdeki dönemde dolu dolu bir program bizleri bekliyor.

Dönüştüren Pazarlama Etkisi

CMO Society’nin ilk icraatlarından biri geçtiğimiz yıl Felis’e eklenen Dönüştüren Pazarlama Etkisi Ödülleri’ni sahiplenmek olacak. Kurucu üyelerinin şekillendireceği ve onaylayacağı bir plana sahip olan CMO Society Türkiye’nin ilk pazarlama kültürü platformu özelliğini taşıyor.

Bu yıl Dönüştüren Pazarlama Etkisi Ödülleri’nin seçici kurul başkanı CMO Society’nin 30 kurucu üyesinden birisi olan P&G Türkiye Genel Müdürü Tankut Turnaoğlu. Seçici kurul üyelerinin büyük bir bölümü ise platformun kurucu üyelerinden oluşuyor.

Türkiye’nin ilk ve tek pazarlama ödülü

Dönüştüren Pazarlama Etkisi ödülleri Türkiye’de pazarlama takımlarının yarıştığı ilk ve tek ödül. Geçtiğimiz yıl başlayan yarışmada ödüller bu yıl Kasım’ın ilk haftası gerçekleşecek Brand Week Istanbul etkinliğinde düzenlenecek törenle sahiplerini bulacak.

Dönüştüren Pazarlama Etkisi; markaların var oldukları pazarı yeniden şekillendiren, tüketicinin tutum ve davranışlarını değiştiren, pazarın normlarını belirleyen stratejileri ödüllendiriyor.

Projeler dönüştüren girişimler, stratejik etki ve pozitif sosyal etki olmak üzere üç ana bölümde yarışıyorlar.

Katılan projelerin stratejik etkisi üç açıdan değerlendiriliyor:

  • Pazara sürülen yeni ürün ya da hizmetler için atılan pazarlama adımları, Yeni Ürün/Hizmet kategorilerinde yarışabiliyor.
  • Pazarda dönüştürücü etki yaratan pazarlama inovasyonları ise İnovatif Yaklaşım kategorilerinde kendilerine yer bulabilecek.
  • Sadece markaya değil kategoriye odaklanarak pastadan aldığı payla birlikte pastayı büyüten pazarlama faaliyetleri ise Pazarı Geliştirenler kategorilerinde yarışabilecek.

Toplumsal, çevresel ve ekonomik sorunlara kalıcı çözüm öneren, kamuoyudaki bilinç ve farkındalığı artırmak adına markalar tarafından hayata geçirilen projelerin de ödüllendirildiği yarışmada dört ayrı bölümde dört büyük ödül belirlenecek. Dönüştüren Pazarlama Etkisi Ödülleri’ne başvuran projeler diğer yarışmaların aksine bir yıllık değil, son üç yıllık süreyi kapsayabilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.