Ciner Grubu, Newsweek ile lisans anlaşması imzaladı

Newsweek dergisi, İngilizce yayını dışında yayınlanacak olan sekizinci dergisini çıkarmaya hazırlanıyor...

06.06.2008 - 12:53 | MediaCat

Newsweek dergisi, İngilizce yayını dışında yayınlanacak olan sekizinci dergisini çıkarmaya hazırlanıyor.

Ciner Gurubu, The Washington Post Compay’nin sahibi olduğu Newsweek Inc. ile lisans anlaşması imzaladı.

Newsweek CEO’su Tom Ascheim ve Ciner Medya Grup Başkanı Kenan Tekdağ’ın açıklamalarına göre, Türkçe olarak yayınlanacak “Newsweek Turkey” adlı derginin basımında Ciner Gazete Dergi Basım Yayıncılık Sanayi ile işbirliği içerisinde olunacak.

Newsweek CEO’su Tom Ascheim, Ciner Grubu ile yüksek kalitede bir dergiyi Türk okuyuculara sunmaya başlayacakları için mutlu olduklarını söyledi. Türkiye’de kendileri için yabancı bir lisanda dergi yayını yapma fırsatını yakalamalarının sevindirici olduğunu kaydeden Ascheim, esasında Türkçe yayınının başlama tarihinin 2007 olarak düşünüldüğünü fakat ertelendiğini söyledi.

Haftalık olarak yayınlanacak olan derginin kadrosu Türk muhabir ve editörlerle, Türkiye’de ve dünyada olan önemli gelişmeleri takip edecek. Selçuk Tepeli deginin editörlüğünü yürütecek.

Ciner Dergi Grup Başkanı Erden Demirel, derginin Türkiye’de ilk uluslararası lisanslı haber dergisi olma özelliğini taşadığını ve derginin bu sonbaharda gazete bayilerinde yer almasını beklediklerini kaydetti.

Tüm Türkiye’de dağıtılacak olan derginin tirajının 50 bin olması bekleniyor.

Türkiye’deki reklamların satışı Ciner Magazin Gurubu tarafından yürütülecek ve Newsweek International başka ülkelerdeki reklam satışlarını yapacak.

Acenta komisyonu da dahil, tek sayfalık bir ilanın ücretinin 38 bin YTL (30.000 USD) olması bekleniyor.

Yayımcılık dışında, ticaret, endüstri, servis, enerji, madencilik ve medya olmak üzere 30’u aşkın firması ile faliyet gösteren Ciner Gurubu Türkiye’de önemli bir yere sahip.

Marie Claire, Rolling Stone, GEO, FHM, Arena, OK! ve Seventeen gibi piyasa lideri olan uluslararası isimlerin yayımcılığını yapmakta olan Ciner Medya Gurubu’nun bir parçası olan Ciner Magazin, Türkiye’nin en deneyimli yayımcılık firmalarından.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.