MediaCat

Çin’de dizilere reklam yasağı

Yasak, kültürel faaliyetlerde reform politikasının bir parçası olarak açıklandı.

Çin’de dizilere reklam yasağı

Çin hükümeti, gelecek yıldan itibaren televizyon dizileri ve filmleri arasına reklam konulmasını yasaklıyor.

Yasak, kültürel faaliyetlerde reform politikasının bir parçası olarak açıklandı.

1 Ocak tarihinden itibaren televizyon film ve dizilerinin ortasına reklam girmeyeceğini söyleyen Çinli yetkililer, yasak kararını ”sosyalist kültürü” geliştirmek için aldıklarını belirtiyorlar.

Çin’de RTÜK’ün karşılığı olan kurumun internet sitesinde, Ekim ayındaki Komünist Parti toplantısında alınan kararlar doğrultusunda kültürel faaliyetlere yeni bir yaklaşım getiren düzenlemelerin hayata geçirildiği kaydediliyor.

Pekin’deki BBC muhabiri, Komünist liderlerin bu toplantıda ülkenin kültür faaliyetlerini daha sıkı kontrol etme kararı aldığını ve analşıldığı kadarıyla işe önce televizyondan başladıklarını bildiriyor.
Çinli yetkililer, kesintisiz bir seyir sunarak televizyon programlarını takip edenlere daha iyi hizmet verileceğini söylüyor.

Ancak reklam kesintisi hükümete bağlı kanallar dahil Çin televizyonlarına pahalıya patlayacak, televizyon yöneticileri reklam gelirlerindeki düşüşten duydukları endişeyi dile getiriyorlar.
Çin Komünist Partisi’nin televizyon yayınlarına bundan önce de müdahalesi olmuştu.
Yetkililer yakın zaman içinde Çin’in en çok seyirci çeken programlarından biri olan Süper Kız adlı televizyon yarışmasının yasaklanmasına karar verdi.

(BBC Türkçe)

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.