MediaCat

ReklamZ satıldı!

Reklamz, Linkz ve Sem şirketleri Alman, Balroom International Grubuna satıldı.

ReklamZ satıldı!

Reklamz, Linkz ve SEM A.Ş. Almanya Merkezli Ballroom International Network tarafından satın alındı

Ballroom’un yüzde 100 hissesini satın aldığı Reklamz A.Ş, Linkz A.Ş ve Sem A.Ş karşılığında ödeyeceği meblağ açıklanmazken, Ballroom International Holding’in yüzde 10 oranındaki hisseleri nakit bedele ilave olarak üç şirketin Türk  hissedarlarına devredilecek.

Türkiye’deki Grup Şirketlerinin kurucu başkanlığını sürdürecek olan Orkun Tekin, aynı zamanda Ballroom International Holding Yönetim Kurulu üyesi olarak dijital ekranlar, arama motoru pazarlaması, in-text, cep telefonları ve dijital video başta olmak üzere tüm dijital reklam ortamlarında genişleme ve yeni iş geliştirme sorumluluğunu üstlenecek.

Grup Şirketleriyle birlikte Ballroom International, dijital medya alanında 50 milyon internet kullanıcı erişimi ve 160’dan fazla uzman personele sahip olacak. Ballroom’un bu yıl için tahmini konsolide cirosu 30 milyon euro civarında, FVÖK marjı ise yaklaşık yüzde 10 olacak.

Ballroom, kuruluşundan bu yana hızla büyüyen üç grup şirketinin yerleşik teknolojik çözümleri ve know-how birikimini, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Romanya’da kurulu işletmeleriyle birleştirerek pazar payını önemli ölçüde artırmayı ve bu ülkelerdeki büyümesini hızlandırmayı hedefliyor.
Tekin ve yönetim ekibi bu hedeflerin sürdürülebilir ve etkin bir şekilde gerçekleştirilmesi amacıyla hisselerinin yüzde 10’unu devralacakları Ballroom International’ın uluslararası alandaki büyüme, yeni ürün ve hizmet geliştirme faaliyetlerinde söz sahibi olacaklar.

Ballroom International Network kurucu CEO’su Alexander Sigl, "Yeni bir partner seçerken, girişimcilik deneyimleri, bu alandaki başarılar ve dürüstlük bizim temel önceliklerimizdir. Ballroom International’ın Yönetim Kurulunda birlikte çalışacağımız Orkun Tekin ve çalışma arkadaşları bu özellikleri tam olarak yerine getiriyor" dedi.

 

Bu yatırımla Türkiye pazarına giren Ballroom, halihazırda Polonya, Çek Cumhuriyeti, Macaristan ve Romanya’da da benzer faaliyetlerde bulunuyor. Şirket bu yeni yatırımla ReklamZ’nin teknolojik çözümlerini ve tecrübesini, söz konusu ülkelerdeki girişimlerine taşımayı ve böylece bu ülkelerdeki pazar payını genişletmeyi de hedefliyor.

2002 yılında Orkun Tekin tarafından kurulan ReklamZ, şu anda grup olarak 70 kişiyi istihdam ediyor. Grup şirketlerinden ReklamZ gösterim temelli reklam, LinkZ metin içi reklam, SEM arama motoru temelli pazarlama, Vidyoda video reklamcılığı, MobilZ ise mobil pazarlama alanlarında dijital reklam ürünleri geliştirip pazarlıyor.

 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.