MediaCat

Cheetos’tan sokak hayvanlarına destek

Cheetos ve HAYTAP’tan sokak hayvanlarının yaşamını iyileştirmeye hizmet eden kampanya.

Cheetos’tan sokak hayvanlarına destek

PepsiCo markalarından Cheetos, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) işbirliğiyle sokak hayvanlarının yaşamlarını iyileştirmeye yönelik yeni bir kampanya başlattı. Ipsos tarafından gerçekleştirilen “Türkiye’de Sokak Hayvanları ve Evcil Hayvanlar Algısı” başlıklı araştırmanın sonuçlarına göre şekillendirilen kampanya kapsamında HAYTAP tarafından belirlenen yedi bölgeden yedi ildeki bakımevlerine ameliyathaneler kurulacak.

Tüketiciler Kasım ayı sonuna kadar sürecek kampanya kapsamında satın aldıkları her bir paket Cheetos ile HAYTAP’a destek vermiş olacak. Hazırlanan interaktif Cheetos Pati Haritası da Türkiye’deki hayvan bakımevleriyle ilgili farkındalığı artırmaya ve sokak hayvanlarının sahiplendirilmesini kolaylaştırmaya hizmet edecek.

Cheetos'tan sokak hayvanlarına destek

Projenin tanıtımı PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Osman Dilber, HAYTAP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat ve Oyuncu ve hayvansever Eda Ece tarafından gerçekleştirildi.

Basın toplantısında konuşan PepsiCo Türkiye Yiyecek Kategorisi Pazarlama Direktörü Osman Dilber projeye dair, “Bildiğiniz gibi, Cheetos’un tüm dünyada çok sevilen Chester adlı bir çita maskotu var. Bu maskot bizim doğaya ve hayvanlara olan sevgimizin bir sembolüdür. Biz bütün hayvanların Chester gibi sağlıklı ve mutlu yaşamasını istiyoruz. Sokak hayvanlarının korunmasına ve yaşam kalitelerinin yükseltilmesine katkı sağlamak amacıyla HAYTAP ile iş birliği gerçekleştiriyoruz. Cheetos olarak hedefimiz HAYTAP ile uzun soluklu bir iş birliği kurmak ve sokak hayvanlarının yaşamlarında fark yaratmaktır. Bu yönde çalışmaya devam edeceğiz” açıklamasında bulundu.

HAYTAP Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kemal Şenpolat da yaptığı konuşmada, “Sokak hayvanları bugün çok zor koşullar altında hayatta kalmaya çalışıyor. Ağustos ayında yaşadığımız yangın ve sel felaketlerinde hayvanlar yaralandı ve canlarını yitirdiler. Bu dönemde hayvan dostlarımızın bize ihtiyaçları çok büyük. Onlara verilecek her türlü destek ve katkı önemlidir ve fark yaratır. Bu bakımdan HAYTAP olarak Cheetos ile yangınlarda başlattığımız ve bu projeyle devam ettirdiğimiz işbirliğine büyük önem veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Kasım ayı sonuna kadar Cheetos satın alan tüketicilerin yarattığı kaynakla öncelikli olarak yedi ilçede hayvan bakımevleri için ameliyat malzemeleri tedarik edilecek. HAYTAP ekiplerinin ihtiyaç tarama operasyonları sonucu destek verilmesi öngörülen hayvan bakımevlerinin yer aldığı ilçeler ve bunların bağlı oldukları iller şöyle: Eynesil/Giresun, Avanos/Nevşehir, Datça/Muğla, Ovacık/Tunceli, Ünye/Ordu, Çanakkale merkez ve Iğdır merkez.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.