Chanel, Türk derisine açıldı

Paris’te uzun yıllardır Chanel için deri giyim üreten Sonia B. MPL firması, Chanel’in kapısını iki Türk deri firmasına açtı.

30.07.2012 - 00:00 | MediaCat

Paris’te uzun yıllardır Chanel için deri giyim üreten Sonia B. MPL firması, Chanel’in kapısını iki Türk deri firmasına açtı. Ali Şen ailesinden Suat Şen’in Şen Deri ve Platin Deri önümüzdeki kış koleksiyonu için Chanel’e deri verdi.

Çin’e gitmemekte direndi

Paris’in moda sokağı Sentier’de bulunan ve 25 yıldır Chanel’in tüm deri giyim ürünlerini diken Sonia B. MPL firmasının Türk patronu Yakup Daştemur, “İki Türk deri firmasının Chanel’e girmesini sağladık. Sonia B. MPL zaten uzun yıllardır, Chanel’in giyim üzerine tüm deri modellerini dikiyor. Ama Türk derisi ilk kez Chanel’in kapısından içeri giriyor” dedi. Daştemur sözlerini şöyle sürdürdü: “Bugüne kadar İtalya, İspanya ve ağırlıklı olarak Fransa’dan alıyorlardı. Chanel’in özelliği ürününün üzerinde ‘Made in France’ yazmasıdır. Bu yüzden de markasından hiç taviz vermeden çok satmaya devam ediyor. Bir sürü lüks firma Çin’de üretime başladı ama Chanel direndi gitmedi. Chanel tarihinde ilk kez Türk deri firmasıyla çalışmaya başladı. Tabii bunu zor kabul ettirdim. Önceden kalite vs. gibi nedenlerle istemiyorlardı. Ben aradıkları kaliteyi Türkiye’den getirmeyi başardım.”

Onayı Lagarfeld verdi

Chanel’in yılda 6 tane koleksiyonu var, her koleksiyonda 10-12 model sunuyor. Firma, Sonia B.’ye sadece düğme ve etiket veriyor, gerisini Sonia B. yapıyor. Chanel, sonunda Şen Deri ve Platin Deri’nin ‘baby-lambe’ derilerine onay veriyor. Onay sürecini “Türk derisini kabul ettirmek için pek çok denetimden geçtik. Biz Lagarfeld’in asistanları ile görüştük. Lagarfeld’e sundular. Her Chanel ürünü için kararı bizzat Lagarfeld veriyor” diye anlatıyor.

(Kaynak: Hürriyet)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.