MediaCat

Cengiz Holding’den TEMA Vakfı’na bağış hakkında açıklama

Cengiz Holding, TEMA Vakfı’na yaptığı bağışın geri çevrilmesi üzerine bir açıklama paylaştı.

Cengiz Holding’den TEMA Vakfı’na bağış hakkında açıklama

TEMA Vakfı, Türkiye’de 28 Temmuz itibarıyla başlayan orman yangınları nedeniyle fidan bağışı kampanyası başlatmıştı. Vakfın başlattığı kampanyaya çok sayıda kişi ve kurum bağışlarıyla katılmıştı. Kampanyaya destek veren kurumlar arasında yer alan Cengiz Holding, vakfa 500 bin TL tutarında bağışta bulunmuştu.

DW Türkçe’de yer alan habere göre, TEMA Vakfı aralarında Cengiz Holding’in de bulunduğu bazı şirketlerin bağışlarını geri çevirdi. Vakıf, bağış kabul ederken şirketlerin doğaya verdiği etkinin göz önünde bulundurulduğunu bilgisini paylaşırken, hangi şirketlerin bağışının kabul edilmediğini ticari sır olduğu gerekçesiyle açıklamadı.

Gelişmeler üzerine Cengiz Holding bugün kamuoyuyla bir açıklama paylaştı. Holdingin açıklamasında şu satırlar yer alıyor:

Bildiğiniz gibi iki haftadır, Türkiye’nin farklı bölgelerinde ormanlık alanlarda çıkan yangınlara karşı ülke olarak büyük bir mücadele veriyoruz. Bizim de bu yangın nedeniyle içimiz yanıyor; tüm Türkiye gibi büyük üzüntü içindeyiz. Yangın süresince gerek devlet kurumlarıyla gerekse sivil toplum kuruluşlarıyla çok yakın çalıştık. Bu kapsamda her konuda desteklerimizi yapıyoruz; yapmaya da devam edeceğiz.

Böyle bir ortamda; Türkiye’nin her yanı yangınla çevriliyken TEMA’nın bizim bağışımızla ilgili yaptığı açıklamayı kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyururuz.

Cengiz Holding

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.