MediaCat

Çekiciliğin yeni sırrı

Beyaz Saray’dan arkadaşlık uygulamalarıyla aşı farkındalığını artırmayı amaçlayan işbirliği.

Çekiciliğin yeni sırrı

ABD hükümeti, ülke genelinde aşı farkındalığını artırmak amacıyla markalarla kurduğu işbirliklerine bir yenisini daha ekledi. Beyaz Saray, daha fazla insanı COVID-19 aşılarını yaptırmaya teşvik etmek için bu defa popüler arkadaşlık uygulamalarının yardımına başvuruyor.

130 milyona yakın ABD vatandaşı aşılanmış olsa da NPR’ye göre ortalama oran Nisan ayındaki zirve noktasına göre yaklaşık yüzde 50 düşmüş durumda. Aşılamayı eski ivmesine kavuşturmayı amaçlayan işbirliği doğrultusunda ise Bumble, Tinder, Hinge, Match, OkCupid, BLK, Chispa, Plenty of Fish ve Badoo’da aşıları tamamlanmış olan kullanıcıları, diğerleriyle tanışmalarına yardımcı olacak özel rozet ve avantajlar bekliyor olacak. Bu, kullanıcıların birçoğu için göründüğünden daha önemli olabilir zira OkCupid’in yakın tarihli bir araştırması, aşı olan veya yakında aşı olmayı planlayan kullanıcıların olmayanlara göre yüzde 14 daha fazla eşleşme çektiğini gösteriyor.

Çekiciliğin yeni sırrı

Arkadaşlık uygulamalarının her biri kendi özgün avantajlarını sunacak. Axios’un haberine göre, Tinder kullanıcıları profillerine aşılandıklarına ya da yakında aşılanacaklarına dair etiketler eklediklerinde uygulamada kullanılmak üzere “Süper Beğeni” ile ödüllendirilecek. OkCupid’de ise kullanıcılar profillerine aşılı olduklarını belirten rozetler eklediklerinde profillerini daha ilgi çekici hale getirmek için ücretsiz bir destek alabilecek ve özellikle diğer aşılanmış kullanıcılarla eşleştirilmeyi tercih edebilecek.

Beyaz Saray Kıdemli Danışmanı Andy Slavitt’in işbirliğine dair yorumu ise kısa ve öz: “Sonunda hepimizi daha çekici kılan bir şeyi bulduk: bir aşı.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.