CBS Janet Jackson diyetini ödedi ama…

ABD’nin en büyük ulusal televizyon şebekelerinden biri olan CBS, 2004 yılındaki Super Bowl maç yayını esnasında, Janet Jackson’ın yaşadığı ‘gardırop kazası’ nedeniyle

31.07.2006 - 00:00 | MediaCat

ABD’nin en büyük ulusal televizyon şebekelerinden biri olan CBS, 2004 yılındaki Super Bowl maç yayını esnasında, Janet Jackson’ın yaşadığı ‘gardırop kazası’ nedeniyle Federal İletişim Komisyonu (FCC) tarafından verilen 550 bin dolarlık para cezasını ödedi. CBS’ten yapılan açıklamada cezayı ödemiş olmalarının FCC’nin kararını onayladıkları anlamına gelmediği söylendi. Ödemenin prosedür gereği yapıldığını belirten şirket yetkilileri, hemen ardında Philadelphia’da kararın iptali için FCC aleyhine dava açtı.

Janet Jackson olayının komisyon tarafından ‘edebe aykırı’ bulunmasını eleştiren CBS, kararın İletişim Yasasına da, FCC yasasına da ve genel olarak hukuka da aykırı olduğunu iddia ediyor.

Amerikan Ulusal Futbol liginin aynı zamanda büyük bir televizyon ve reklamcılık fenomeni de olan final maçı Super Bowl, her yıl Amerikalı izleyicilere futbolun yanısıra başka birçok ekran eğlencesi de sunuyor. 2004 yılında Janet Jackson, Super Bowl yayınında küçük bir konserle yer almıştı. Konserde Jackson, Justin Timberlake ile bir dans performansı sergilemiş, bu performans sırasında Timberlake’in hamlesi sonucu Jackson’ın kıyafetinin göğsü kapatan kısmı ‘yırtılmış’ ve küçük bir ‘iş kazası’ yaşanmıştı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.