Reklam endüstrisinin kreatif dedesi

Advertising Age, TBWA’in kreatif şefi, reklam dünyasının yaşayan efsanesi Lee Clow’la yapılmış uzun bir söyleşiden yola çıkan özel bir dosya hazırladı.

31.07.2006 - 00:00 | MediaCat

Advertising Age, TBWA’in kreatif şefi, reklam dünyasının yaşayan efsanesi Lee Clow’la yapılmış uzun bir söyleşiden yola çıkan özel bir dosya hazırladı. ‘Reklam endüstrisinin kreatif dedesi: Lee Clow’ başlığını taşıyan dosya, 62. yaşını süren reklam efsanesine bir saygı duruşu niteliğinde.

Görsel gücü yüksek fotoğraf kareleri eşliğinde Clow’un bir çalışma gününe şahit olmamızı sağlayan dosyanın sonunda Clow’un şu sözlerine yer veriliyor: “Başka bir iş de istemedim, başka bir eş de… Az rastlanan, tuhaf bir adam olabilirim ama burasının olmak ve kalmak istediğim yer olduğunu başından beri biliyordum.”

Lee Clow, özellikle Ablosut, Apple ve Energizer için yaptığı reklam çalışmalarıyla büyük başarılara imza atmış ve ajansının 80’li yılların en başarılı ajansı seçilmesini sağlamıştı. Yaratıcılığından ve yenilikçiliğinden hiçbir şey kaybetmeyen Clow, halihazırda Adidas için yürüttüğü ‘Impossible is Nothing’ ile iPod için yürüttüğü ‘Siluetler’ kampanyalarıyla dikkat çekiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.