Carousel reklamları Instagram Hikâyeler’e geliyor

Bazı reklamverenlerle ilk denemelere başlandı.

02.02.2018 - 15:57 | Sencer Uçar

Instagram'dan yeni bir satış modeli

Yaklaşık bir yıl kadar önce reklamlar Instagram Hikâyeler’de de yer almaya başlamıştı. Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Facebook tarafından günlük aktif kullanıcı sayısı 300 milyona ulaştığı açıklanan Instagram Hikâyeler’in reklamverenler açısından daha verimli hale getirme çalışmaları da bir süredir devam etmekteydi.

Dün Instagram’ın blog paylaşımı ile açıkladığı üzere, daha önce sadece fotoğraf ve video gösteriminin mümkün olduğu Instagram Hikâyeler ilerleyen günlerde Carousel reklamlarına da açılacak. Instagram cephesinden gelen açıklamaya göre Instagram Hikâyeler’de Carousel reklamlarının gösterilmesi için aralarında Gap, Paramount ve Coca-Cola’nın da bulunduğu bazı reklamverenlerle çalışmalara başlanmış durumda. Yeni özelliğe dair ilk örneğe ise buradan ulaşılabilir.

Carousel reklam formatı halihazırda Instagram kullanıcıları tarafından Instagram Hikâyeler’de organik olarak kullanılabiliyor. Instagram Ürün Pazarlama Direktörü Susan Rose’un açıklamasına göre ise işletmeler ve reklamverenler bir süredir söz konusu formatın kendileri tarafından da kullanılabilmesini talep etmekteydi.

Kaynak: Techcrunch

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.