Capital Sports Media’dan spor kulüpleri ve markalar için yeni iş modelleri

Capital Sports Media, Türkiye yatırımlarıyla spor kulüplerine ve sporla özdeşleşen markalara yenilikçi değer teklifleri sunuyor.

Advertorial 08.11.2021 - 16:55 | MediaCat

Capital Sports Media’dan spor kulüplerine dijital destek

Hayatımızı her gün farklı şekillerde değiştirmeye devam eden dijital yaşam, pazarlama dünyasını da yeni mecralar ve iş modelleri ile zenginleştiriyor. Yenilikçi iş modellerini spor pazarlamasına taşıyan İngiltere merkezli bir şirket olan Capital Sports Media, bu ülkede spor sektöründe uygulanan başarılı iş modellerini Türkiye’de gerçekleştirmek amacıyla kurulmuş, İngiltere merkezli bir medya ajansı.

Şirket 2020 yılında Türkiye pazarına Galatasaray SK ile saha içi reklam mecralarının kullanımı özelinde ilk anlaşmasını imzalayarak girmişti. Capital Sports Media kısa bir süre sonra Galatasaray A.Ş.’nin sosyal medya reklam haklarını da alarak, bu alandaki pazarlama faaliyetlerini de iş süreçlerine dahil etti.

Capital Sports Media bu anlaşma ile kulübün resmî sponsorlukları haricinde, sosyal medyada yapılacak her türlü ticari markalama içeriğini de münhasıran temsil etme hakkına da sahip oldu. Şirket, aynı kapsamdaki sosyal medya pazarlama anlaşmasını Nisan 2021’de Göztepe A.Ş. ve Sivasspor SK ile de imzaladı.

Dünyada birçok spor kulübü sosyal medya hesaplarını gelir yaratmak amaçlı güçlü birer reklam mecrası olarak kullanıyor. Capital Sports Media da yeni spor kulüpleriyle kulüp ağını güçlendirmek üzere hız kesmeden yoluna devam ediyor.

Capital Sports Media aynı zamanda markalara “spor ajansı” kimliği ile de hizmet vererek, farklı şirketlerin spor ekosisteminde aktif ve kazançlı bir şekilde varlık göstermesine de yardımcı oluyor.

Dünyada ve Türkiye’de spor alanında, özellikle pandemi sonrası zirve yapan maddi sıkıntılar birçok kulübü olumsuz etkiledi. Başta seyircisiz oynanan müsabakalar olmak üzere pandemi kaynaklı birçok etken, spor kulüplerini yeni maddi kaynaklar bulmaya teşvik ediyor. Capital Sports Media, bu zorlu dönemde daha da öne çıkan dijital iletişimin gücüyle, kulüplere farklı gelir modelleri ile kazanç elde etme potansiyeli sunuyor.

Capital Sports Media, doğrudan ihtiyaç odaklı ve butik çözümler sunan bir medya ajansı gibi konumlanarak, sosyal medyanın devasa potansiyelinin gelirlere daha fazla yansıması için yeni fikirler ve çözümler geliştiriyor. Bunu yaparken de bir spor kulübünün kurumsal görünürlüğünün ve etkileşim gücünün yeni değerlere dönüştürülmesi için bir kazanç ekosistemi oluşturuyor.

Capital Sports Media, milyon TL’leri aşan kazanç potansiyeli ile pazardaki bu harekete ve gelişime öncülük etmeyi amaçlıyor. Dijital dünyanın her alanında var olmak ve markalarla bu anlamda doğru bağları kurmak da şirketin temel amaçları arasında. Şirket ayrıca, kapsam alanını genişleterek Süper Lig ekosistemi dışında kalan kulüplerle de özel projelerle ilerlemek, onların yapılarına uygun gelir modelleri yaratmak üzere çalışıyor. Capital Sports Media’nın yatırımları sadece futbola yönelik değil, basketbol, voleybol ve daha birçok branşı da kapsayacak şekilde planlanıyor.

Capital Sports Media’nın bir hedefi de gençleri bu ekosistemin içine daha fazla dahil edebilmek. Biraz daha açmak gerekirse, gençleri spor yöneticiliği dünyasının içinde daha fazla söz sahibi yapmak. Şirket, spor endüstrisinde çalışmak isteyen gençlere faydalı olacak girişimleri de destekliyor. İlk etapta üniversite öğrencilerine spor yöneticiliği özelinde staj imkanları sunan Capital Sports Media, kısa süre önce Türk NBA yıldızı Cedi Osman’ın, genç sporcuların gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kurduğu Cedi Academy ile sponsorluk anlaşması imzaladı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.