MediaCat

Cannes’da ilk günü Aslansız geçtik

5 kategoride kazananlar belli oldu.

Cannes’da ilk günü Aslansız geçtik

Lions Health ile geçen Cumartesi ve Pazar günlerinin ardından sıra Cannes Lions 2016’ya geldi. Bir hafta boyunca 24 farklı kategoride yarışan işlerin ödüllendirileceği festivalde Pazartesi günü Promo&Activation, Direct, Glass Lion, Print&Publishing ve Radio Lions kategorilerinin kazananları belli oldu.

İlgili kategorilerde yarışan, Türkiye çıkışlı işler arasından Direct Lions’ta iki (4129Grey – Biber Gazlı Mum ve TBWA\ISTANBUL – Gay Turtle), Glass Lons’ta (Y&R Team Red İstanbul – Vodafone Red Light 2.0) ve Radio Lions’ta (Havas Worldwide İstanbul – Newssong) ise birer iş kısa listeye kalmıştı. Ancak bu işler maalesef Aslan’a kavuşamadı.

Sonuçları açıklanan beş kategorinin Grand Prix’li işleri ise şunlar oldu:

Promo&Activation Lions

#OPTOUTSIDE
Ajans: Venables Bell & Partners (San Francisco, ABD)
Reklamveren: REI

Cannes Lions 2016: #OPTOUTSIDE, REI (Venables Bell & Partners, ABD)

Alışverişle eş anlamlı hale gelen ve yalnızca ABD’de değil, kolektif olarak dünyanın büyük çoğunluğunda yaşanmaya başlayan Black Friday çılgınlığında hayata geçirilen #OPTOUTSIDE, bizzat yarıştığı kategori Promo&Activation’ı elinin tersiyle iten yapısıyla dikkat çekiyor. ABD’nin en büyük perakendecilerinden REI için hayata geçirilen proje, REI’nin Black Friday’de 143 mağazasının tamamını kapatıp 12 bin çalışanına ücretli izin vermesiyle hayat buldu.

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.