MediaCat

Cannes’a göre yılın en iyi 15 markalı içeriği

Bu yıl markalı içeriğe büyük ödül yoktu ama birçok altın vardı.

Cannes’a göre yılın en iyi 15 markalı içeriği

2012 yılında Cannes Lions kategorileri arasına eklenen Branded Content & Entertainment kategorisinde 2 yıldır Grand Prix verilmiyor. Bu yıl 2 bine yakın başvurunun olduğu kategorinin jüri başkanlığını üstlenen BBDO CCO’su David Lubars başvurular arasında büyük ödülü hak edecek, kategoriyi tanımlama kuvvetine sahip ve önümüzdeki yıllarda bile kategoriyle birlikte anılacak bir aday bulamadıklarını belirtti.

Lubars, “Bu biraz yeni ve hâlâ olgunlaşmakta olan bir kategori. Grand Prix verilememesi hâlâ alınacak mesafe olduğunu gösteriyor. Grand Prix ödüllendirdiğinizde bir işi tarihe yazıyorsunuz. Ne jüri ne de ben başvurulardan herhangi birinin bu seviyede olduğunu düşündük.” dedi. Öte yandan jüri başkanı şahsen dijital ve sosyal medyanın bir kampanyanın her aşamasına eşlik edebildiği günümüzde markalı içeriğin bir kategori olmaktan çıkıp dünyanın bir özeti olarak görülebileceğini düşünüyor.

Lubars başvurular arasında olmayan ama yarışmaya katılsaydı pekâlâ ödül kazanacak bir kampanyayı örnek verdi: Wieden & Kennedy Londra’nın Honda Type R için hazırladığı “The Other Side” isimli interaktif filmi.

Branded Content & Entertainment kategorisinde bu yıl büyük ödül olmasa bile 15 farklı iş 16 Altın Aslan kazandı.

İşte o işler…

Tinnyvision, NZ Transport Agency (Clemenger BBDO Wellington)

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.