MediaCat

Cannes Lions’tan Ynon Kreiz’a ödül

Entertainment Person of the Year ödülü Mattel Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ynon Kreiz’a takdim edilecek.

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, eğlencenin pazarlama ve iletişim dünyasındaki vazgeçilmez rolünü takdir etmek amacıyla her yıl başka bir isme takdim ettiği verdiği Entertainment Person of the Year (Yılın Eğlence İnsanı) ödülünün bu yılki sahibinin Mattel Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Ynon Kreiz olacağını duyurdu.

Ynon Kreiz, Mattel‘in fikri mülkiyet odaklı, yüksek performanslı bir oyuncak şirketine dönüştüren çokyıllık dönüşüm stratejisine liderlik eden isimdi. Onun liderliğinde Mattel Films, büyük stüdyo ortaklarıyla aktif geliştirme aşamasında 16 sinema filmi duyurdu. İlk film olan Barbie kültürel bir fenomene dönüşerek 2023’te en büyük küresel gişe hasılatını elde etti ve tüm zamanların en yüksek hasılat yapan 14’üncü filmi oldu. En İyi Film dahil sekiz dalda Oscar adayı olan film En İyi Orijinal Şarkı dalında Oscar aldı.

Televizyon, tüketici ürünleri, dijital oyunlar, canlı etkinlik ve deneyim, yayıncılık ve müzik alanlarında büyüyen bir eğlence yelpazesi sunan Mattel, Circana’ya göre geçtiğimiz yıl ABD’de üst üste 30’uncu kez bir numaralı oyuncak şirketi olmasının yanı sıra ülkede rekor seviyede yıllık pay kazanımı elde etti.

“Ynon’u onurlandırmaktan ve Mattel’i eğlence alanında yaratıcılığa olan bağlılığından dolayı takdir etmekten büyük mutluluk duyuyoruz” diyen LIONS CEO’su Simon Cook, “Güçlü liderliği Mattel’i yenilikçi bir küresel oyuncak ve aile eğlencesi şirketine dönüştürdü. Temel varlıklarının ve fikri mülkiyet haklarının potansiyelini ortaya çıkararak Mattel, ikonik portföyünün cazibesini ve geçerliliğini güçlendirdi. Ynon, özellikle de Barbie aracılığıyla markanın önünü açarak kültürel rezonansını ve ticari başarısını genişletti” dedi.

Ynon Kreiz ise, “Özünde Mattel, inovasyonla beslenen ve yol haritası amacı doğrultusunda belirlenen yaratıcı bir şirket. Ürünlerimizi satın alan kişilerin tüketiciden öte, markalarımızla duygusal bağ kuran fanlar olduğunu bilerek hareket ediyoruz. Prestijli Cannes Lions tarafından takdir edilmek ve bunu Mattel’in her gün yaratıcılığımızı besleyen küresel ekibiyle paylaşmak inanılmaz bir onur” yorumunda bulundu.

Kreiz, Entertainment Person of the Year ödülünü 21 Haziran tarihinde alacak.

İlki 2019 yılında Satuday Night Live’ın yaratıcısı Lorne Michaels’a verilen Entertainment Person of the Year ödülüne geçtiğimiz yıl Kevin Hart layık görülmüştü.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.