Cannes Lions’ta günün kısa listelerinde Türkiye’den 2 iş

Cannes Lions 2021'de günün kısa listeleri açıklandı.

23.06.2021 - 14:07 | Sencer Uçar

Cannes Lions'ta ödül başvuruları azaldı

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde kısa listeleri bugün açıklanan Film, Mobile, Radio & Audio, Creative Business Transformation, Brand Experience & Activation, Creative eCommerce, Sustainable Development Goals ve Creative Effectiveness kategorilerinde Türkiye’den Havas Türkiye imzalı iki iş Aslan adayı oldu.

2019’da tamamen kuruyan kuş cenneti Kuyucuk Gölü’nün bir zamanlar ağırladığı 233 kuş türüne ait seslerin 24 saatlik kayıtta bir araya getirildiği ve ses kaydının civardaki camilerden verilmesiyle köy sakinlerine kuşlar hiç gitmemiş gibi bir gün yaşatıldığı Kuşlar Geri Dönüyor, Radio & Audio kategorisinde kısa listede yer aldı.

Yarının Suyu kapsamında Reckitt için hayata geçirilen çalışmada can suyuna kavuşturulan göl, kuşları tekrar ağırlamaya başlamıştı. Kuşlar Geri Dönüyor; Felis Ödülleri, Eurobest ve The One Show gibi organizasyonlarda birçok ödüle layık görülmüştü.

Cannes Lions 2021‘de bugün kısa listede yer alan bir diğer çalışma ise Su Endeksi. Bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık yaratılması amacıyla hayata geçirilen ve gerçek zamanlı kullanılabilir su miktarını euro, dolar gibi varlıklarla birlikte gösteren çalışma, Brand Experience & Activation’da Aslan için yarışacak.

Radio & Audio ve Brand Experience & Activation kategorilerinde ödüller 24 Haziran’da açıklanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.