Cannes Lions’a yeni genel müdür

Festivalin genel müdürlüğünü üstlenecek isim belli oldu.

28.03.2019 - 16:18 | Sencer Uçar

Cannes Lions 2020 için başvuru süreci başladı

Cannes Lions’un çatı şirketi Ascential plc., halihazırda başkan yardımcısı olarak görev almakta olan Simon Cook’un Cannes Lions Genel Müdürü olarak atandığını duyurdu.

Jose Papa liderliğinde dönüşümle geçen 2018’in ardından festivalin bir sonraki büyüme aşamasına hazır olduğunu belirten Ascential Events CEO’su ve Cannes Lions Başkanı Philip Thomas, festivalin son yıllardaki inovatif hamlelerinin arkasındaki isim olan Cook’un bu görev için doğru isim olduğunu kanıtladığını söyledi. Cook’un festivale katkılarını vurgulayan Thomas, onun sektörde bilinen ve tanınan bir isim olduğunu ve vizyonu, bilgi birikimi ve global marka iletişimi sektöründeki tecrübeleriyle festivalin süregelen dönüşümünün liderliğini ustalıkla üstleneceğini ifade etti.

Sektörde 10 yıla yakın tecrübesi bulunan Cook, kariyerini son dört senedir Cannes Lions bünyesinde sürdürüyor. Thomas’ın ifadesiyle Cannes Lions’ın başarısında önemli katkıları bulunan Cook, festivalin ödül sistemini de yeniden düzenlemiş ve mevcut ödüllerin yarısından fazlasının eklenmesini sağlamıştı. Cook ayrıca festivale eğitim ve danışmanlık programlarının eklenmesinde de rol oynamıştı.

Kaynak: Lbbonline.com, The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.