Cannes Lions yılın reklamverenini açıkladı

Ödülün bu yılki sahibi Google oldu.

03.05.2018 - 17:53 | Sencer Uçar

Cannes'da 5 kategorinin kısa listeleri açıklandı

Cannes Lions Yaratıcılık Festivali’nin, kazananının festival öncesinde açıklandığı ödüllerinden Creative Marketer of the Year (Yılın Reklamvereni) bu yıl Google’a gitti. Google’ın Yılın Reklamvereni seçilmesinde markanın yaratıcılığı kadar, hem kampanyalarında yeni teknolojileri kullanımı hem de bu yıl festivale taşıyacağı, kapsayıcı bir girişim olan Google Creative Campus oldu.

Ödülü Google adına festivalin 22 Haziran’daki kapanış seremonisinde alacak isim olan Google CMO’su Lorraine Twohill, Google’da herkes için çalıştıklarını, reklam kampanyalarının da dünyanın dört bir yanındaki farklı kesimlerden, dillerden ve bakış açılarından insanlara hitap ettiğini söyledi. Endüstriye farklı perspektifler katacak yeni yetenekleri desteklemek istediklerini belirten Twohill, meselenin çokkültürlü pazarlamadan ziyade çokkültürlü bir dünyada pazarlamayla ilgili olduğunu ve çeşitlilik olmazsa yaratıcılığın da olmayacağını vurguladı.

Google Creative Campus, festivalde Roger Hatchuel Academy ile işbirliği yaparak 45 öğrenciye yönelik bir program hazırlayacak. Söz konusu program, yaratıcı endüstride çeşitliliğin desteklenmesine odaklanacak. Kontenjanın en az yarısı ise reklam, iletişim ve pazarlamayla ilgili diğer alanlardaki Cannes Lions temsilcileri tarafından, reklam ve pazarlama dünyasında tarih boyunca eksik temsil edilen gruplardan seçilecek. Programa katılacak 45 öğrenciden 10’u ise Google bursu kazanacak.

Programa katılacak öğrenciler, yılın ilerleyen döneminde Google’ın Kaliforniya’daki genel merkezinde bir haftalık eğitim alacak.

Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.