Muhtar Kent Cannes’da konuşacak

Cannes Lions 2013’ün ilk konuşmacı grubu yaratıcılık dünyasının efsane isimlerinden oluşuyor.

22.02.2013 - 10:08 | MediaCat

Cannes Lions Yarışması’nın ilk konuşmacıları açıklandı

Cannes Lions 2013’ün ilk konuşmacı grubu reklam sektörünün efsane isimlerinden, teknoloji uzmanlarından, moda ikonlarından ve dünyanın en popüler dijital platformlarının arkasındaki isimlerden ve elbette global marka temsilcilerinden oluşuyor.

Lee Clow ve George Lois reklamcılığın geçmişini ve geleceğini konuşacak. Lee Clow Apple’ın kuruluş aşamasında Steve Jobs’la omuz omuza çalışmış ve TBWA’in global bir marka olmasında çok önemli bir rol oynamış bir isim.

SapientNitro Worldwide’ın CCO’su, İngiliz Modasının kraliçesi Vivienne Westwood ile tüm zamanların en yenilikçi hikayelerinin gelişim süreci ve geleneksel anlatımın nasıl kırılabileceği üzerine bir sohbet gerçekleştirecek.

Tim Mellors ve Jim Heekin, ünlü müzisyen Lou Reed ile yaratıcılık ve ilham üzerine samimi bir konuşma yapacak.

Dr Astro Teller davetlilerle Google X’in en son teknolojilerini ve reklamın geleceğini paylaşacak.

Justin Shaffer  ve Instagram’ın kurucusu Kevin Systrom, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya platformlarının yaratıcılık için neden vazgeçilmez olduğu konusundaki görüşlerini aktaracaklar.

Dünyaca ünlü tasarımcı ve ‘Reality Is Broken: Why Games Make Us Better and How They Can Change the World’ kitabının yazarı Jane McGonical gamification üzerine konuşacak.

MOFILM, yarışmaya Wikipedia’nın kurucusu Jimmy Wales’i getiriyor.

David Karp, Tumblr’da yaratcılığın nasıl geliştirilebileceğini ve Tumblr’ın neden diğer sosyal platformlardan farklı olduğunu anlatacak.

WPP Group Başkanı Sir Martin Sorrell ise The Coca-Cola Company CEO’su Muhtar Kent ve CMO’su Joe Tripodi ile markanın Cannes Lions’da ‘Yılın En Yaratıcı Pazarlamacısı’ seçilmesi hakkında konuşacak.

 

Itır Yıldız

(kaynak: cannes lions)