Cannes Lions katılımcılarına cinsel taciz uyarısı

timeTo'dan festivalde cinsel taciz tehlikesine karşı uyarı niteliğinde ilanlar.

13.06.2019 - 11:35 | Sencer Uçar

Cannes Lions katılımcılarına cinsel taciz uyarısı

Reklam ve pazarlama sektöründe cinsel istismarın önüne geçmek amacıyla faaliyetlerine geçtiğimiz yıl başlayan timeTo, Cannes Lions katılımcılarına uyarı niteliğinde bir kampanya hazırladı.

Nice Havalimanı’nın yanı sıra Londra Heathrow Havalimanı’nda da boy gösteren ilanlar, katılımcıları festivalde karşılaşılması muhtemel cinsel taciz girişimlerine karşı uyarıyor. İlanlarda yer alan sözcükler arasına yerleştirilen çizgiler aracılığıyla katılımcılara, cinsel taciz girişimlerinde çizgiyi hangi noktada çekmeleri gerektiği hatırlatılıyor.

İş seyahatlerinde, gece etkinliklerinde ve alkol tüketimi neticesinde cinsel taciz riskinde artış yaşandığını gösteren bir araştırmadan hareketle yaratılan kampanyanın bir de reklam filmi bulunuyor.

Festivalin çatı şirketi Ascential plc. tarafından da desteklenen kampanya kapsamında festivalin belirli noktalarında, üzerinde ilanların kopyalarının yer aldığı güneş kremleri de dağıtılacak.

Kaynak: Creativity Online

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.