MediaCat

Cannes Lions 2024 lansmanını gerçekleştirdi

Yeterince temsil edilemeyen ya da dezavantajlı konumdaki toplulukların festivale katılımı için 1 milyon euro ayrılacak.

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali, 71’incisi 17 –21 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinliğe dair plan ve yeniliklerini paylaştı.

Geçtiğimiz ay açıklanan kararla Mobile Lions’a veda edilerek Luxury & Lifestyle Lions kategorisinin dahil edildiği Cannes Lions’ın yeni duyuruları arasında, yeterince temsil edilemeyen ve yeterli hizmetten mahrum kalan toplulukların festivale katılımına yönelik 1 milyon euro değerinde ücretsiz bilet sağlanması öne çıkıyor. Bu kapsamda tescilli yardım derneklerine, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara ya da toplumsal çeşitliliği destekleyen (diverse-owned) kuruluşlara öncelik verilerek tüm kuruluşlar bu yardıma başvurabilecek. Festivale katılımda eşitliğin sağlanması ve erişilebilirliğin artırılması amacıyla hayata geçirilen inisiyatife başvurular Aralık’ta açılacak.

Cannes Lions 2024’te kişilere ve daha küçük çaplı şirketlere festivale katılma olanağı tanıyan Start-Up Pass ve networking odalı Connector Pass olmak üzere iki yeni katılım seçeneği sunulacak.

Festivalin küresel bir platform sunmasını ve çoksesliliğini sağlayan Call for Content için bu hafta açılan başvuru dönemi 5 Ocak’ta sonlanacak. Cannes sahnesinde konuşmacı olmak için başvurular bu adresten kabul edilecek.

Yeni nesil yeteneklerin desteklenmesi amacıyla sunulan LIONS Bursu önümüzdeki yıl da verilecek ve bu kapsamda 10 genç yetenek desteklenecek.

See It Be It 10’uncu yaşında

Cannes Lions 2024’e dair bir duyuru da See It Be It ile ilgili. Kreatif direktör ve yöneticiler arasında eşit cinsiyet temsilinin sağlanması hedefiyle 2014 yılında başlatılan program önümüzdeki yıl 10’uncu dönemini ağırlayacak. Bugüne dek 124 kadının katıldığı See It Be It için başvurular 8 Ocak tarihine kadar bu adresten yapılabilecek.

Başvuru dönemi 18 Ocak’ta açılıyor

Cannes Lions 2024 başvuruları için daha önce belirlenen tarih değişmedi. Yeni kategori Luxury & Lifestyle Lions dahil tüm kategoriler için başvuru dönemi 18 Ocak’ta açılacak.

Festival biletleri, See It Be It başvurusu ve LIONS Bursu hakkında detaylı bilgilere canneslions.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.