MediaCat

Cankurtaran plaj havluları

Kanadalı B.C. & Yukon Cankurtarma Derneği’nden suda boğulmaları önlemeye yönelik farkındalık çalışması.

Sıcak günlerde suya girip serinlemek elbette güzel ama bu keyif kimi zaman telafisi olmayan kayıplara yol açabiliyor. Yüzme bilsin ya da bilmesin pek çok kişi her yaz döneminde denizde, göl ve akarsularda boğularak hayatını kaybediyor.

Geçen yıl 400 insanın suda boğularak can verdiği Kanada’da faaliyet gösteren B.C. & Yukon Cankurtarma Derneği, topluma boğulmaların önlenebilir olduğunu anlatmak ve farkındalık yaratmak için ajansı TAXI işbirliğiyle bir enstalasyona imza attı. Vancouver yakınlarındaki Buntzen Gölü sahiline, geçen yıl boğularak hayatını kaybeden 400 insanı temsilen serilen 400 plaj havlusuyla boğulmaların önlenebilir kazalar olduğuna dikkat çekildi.

İnsanlara en doğru zamanda ulaşmak istediklerini ifade eden TAXI Genel Müdürü Jackie Pearl, “İnsanların istatistiklerle duygusal bir bağ kurmasının zor olduğunun farkındayız. Hepimizin sahile götürdüğü bir şeyle 400 can kaybını görselleştirmek bu sayıyı insanileştiriyor ve insanların durup düşünmesini sağlıyor” diyor.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.