Çalışan annelere Perçinci Rosie’den ilham

Phoenix Üniversitesi, Perçinci Rosie aracılığıyla, çalışan annelere "Yapabilirsiniz" diyor.

24.05.2017 - 17:27 | Gönül Hadımlı

Çalışan annelere Perçinci Rosie'den ilham

Phoenix Üniversitesi, yayınladığı son reklam kampanyasında 2. Dünya Savaşı zamanında Amerika’nın çalışan kadınlarını temsil eden Perçinci Rosie’ye (Rosie the Riveter) atıfta bulunuyor. 60 saniyelik animasyonda Rosie, ilham veren feminist idol rolünü canlandırıyor. Sanayileşmenin getirdiği makineleşmeyle çalıştığı fabrikadan atılan yorulmak nedir bilmeyen annenin gözüne, eski kolilerinde duran klasik We Can Do It posteri çarpıyor. Posterden ilham alan anne, Phoenix Üniversitesi Bilişim Teknolojileri bölümüne başvuruyor.

The Cranberries’in Dreams şarkısının reklam müziği olarak kullanıldığı reklam, Rosie’nin hedefine ulaşmasının ardından duvarında asılı posterdeki We Can Do It sloganını We Can Do “IT” şeklinde değiştirmesiyle sona eriyor.

Çalışan annelere ve Perçinci Rosie’nin We Can Do It mesajına odaklanan reklam filmi, üniversitenin çekirdek nüfusuyla da uyuşuyor. 2015 senesinin Yıllık Akademik Raporu’na göre, Phoenix Üniversitesi’nin yüzde 76’sını okurken çalışan öğrenciler oluşturuyor.

Markanın reklam ajansı, 180LA’in Grup Marka Direktörü Sandy Song, reklam filminin benzer durumlar yaşayan bireylerle duygusal bağ oluşturmasını, algıyı değiştirmeyi ve hem kişisel hem de profesyonel alanda gelişimi desteklemeyi amaçladığını belirtiyor:

“2. Dünya Savaşı’ndan bu yana kültürel bir idol olarak birçok kadını etkilediği için Rosie’nin kampanyamıza uygun bir yüz olacağını düşündük.”

KÜNYE

  • Reklamveren: Phoenix Üniversitesi
  • Reklam Ajansı: 180LA
  • Kreatif Direktör: William Gelner
  • Animasyon: Hornet
  • Yönetmenler: Dan Abdo, Jason Patterson
Kaynak: Adweek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.