MediaCat

Burger King’e öpüşme tepkisi

Eşcinsel çifti öpüşmeleri gerekçesiyle dışarı çıkaran restorana barışçıl protesto.

Burger King’e öpüşme tepkisi

Öpüşen eşcinsel bir çifti “çocuklara kötü örnek olmaları” gerekçesiyle restoran dışına çıkmaya zorlayan Burger King‘e tepki gecikmedi. Geçtiğimiz ay Madrid, İspanya’da yer alan bir Burger King restoranında gerçekleşen olayda, restoranın güvenlik görevlisi 18 ve 19 yaşlarındaki çifti “çocuklar bunu görmek zorunda değil” diyerek dışarı çıkmaya zorlamış, ardından çift, restoran müşterilerinin desteğine rağmen olayın büyümemesi için mekânı terk etmişti.

Olayı protesto etmek isteyen İspanyol LGBT hakları organizasyonu Arcópoli, tepkisini kalabalık bir üye topluluğu ile söz konusu restoranda hep birlikte öpüşerek gösterdi.

Burger King'e öpüşme protestosu

The Independent’in haberinde, Burger King’in konuya ilişkin bir açıklama yaptığı ve söz konusu restoranın güvenlik görevlisinin tamamen kendi inisiyatifi ile böyle bir tavır sergilediğinin altını çizdiği belirtiliyor. Haberde, markanın açıklamasında ayrımcılığın tüm formlarına karşı sıfır tolerans politikası izlediğine vurgu yaptığı ve konu hakkında derhal inceleme başlattığı bilgisi de paylaşılıyor.

Kaynak: The Independent

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.