Burger King ızgara alevi saçlı dostlarının yanında

Burger King Arjantin, ülkede hüküm süren kızıl karşıtı batıl inancı ortadan kaldırmaya kararlı.

12.10.2018 - 17:41 | Arzu Nilay Kocasu

Burger King ızgara alevi saçlı dostlarının yanında

İnsanlık tarihi boyunca farklı kültürlerde nükseden, süregelen pek çok batıl inanç var. Bunlardan biri de Arjantin’de, ülke halkının kızıl saçlı azınlığına eziyet edercesine pratike edilmeye devam ediyor. Güney Amerika ülkesinde yaşayan kızıllar, halkın çoğunluğu tarafından bir uğursuzluk emaresi addediliyorlar. Kızıl korkusuna kapılmış olan diğerleri, yanlarından kızıl saçlı biri geçtiğinde erkek iseler sol testislerine, kadın iseler sol memelerine dokunarak bu sözde uğursuzluğu savuşturmalarını sağlayacak bir garip toteme başvuruyorlar.

Saç renkleriyle alevde ızgarayı andıran Arjantinli kızıllara yardım elini uzatmak isteyen Burger King, Arjantin halkına kızıl saçın uğursuzluk emaresi olmak bir yana hayli hayırlı işlere vesile olabileceğini gösteren bir reklam kampanyasıyla bu batıl inancı sona erdirme yolunda ilk adımı attı. Whopper Combo sipariş eden tüm kızıl saçlılara bir arkadaşlarıyla paylaşmaları için ikinci bir Whopper Combo hediye eden marka, DAVID Buenos Aires imzalı kampanyasıyla “ızgara alevlerimiz sizden yana” diyor.

KÜNYE

  • Reklamveren: Burger King Arjantin
  • Reklam Ajansı: DAVID Buenos Aires
Kaynak: The Drum

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.