Burger King, Crispin ile yollarını ayırdı

Burger King yedi yıldır çalıştığı Crispin Porter Bogusky ile yollarını ayırdı.

21.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Burger King yedi yıldır çalıştığı Crispin Porter Bogusky ile yollarını ayırdı.

Pazarlama bölümünde yapılan görev değişikliği ve yeni hissedarın etkisiyle Burger King yaratıcı partneri MDC Partners, Crispin Porter Bogusky ile yolarını ayırdı. Bu ayrılık yedi seneden uzun işbirliğinin ardından geldi.

Firmalar birlikte yaptıkları açıklamada, Burget King Corp. ve Crispin Porter & Bogusky olarak geçtiğimiz yedi sene boyunca birlikte yürüttükleri kampanyalardan çok mutlu olduklarını bildirdiler ve eklediler: Bu partnerlik sayesinde sayısız yaratıcı ve başarılı kampanyalar yarattık. Çalışmalardan çok memnunuz, fakat ortak aldığımız kararla bugün yollarımızı ayırmanın iki firma içinde en iyi yol olduğunu düşünüyoruz. Birbirimizin işlerini beğeniyor ve gelecekte başarı diliyoruz.

Bu ayrılığı Burger King pazarlama bölümünde büyük değişiklikler takip etti. Global pazarlama genel müdürü Natalia Franco’nun, sadece 9 ay çalıştığı görevinden ayrıldığı bildirildi. Bu ayrılığın yanı sıra hem Kuzey Amerika pazarlama sisteminde hem de global marka yönetimi ve işletmesinde değişiklik yapılacağı duyuruldu.

Kantar Media verilerine göre, Burger King geçtiğimiz üç yılda pazarlama bütçesinde kısıtlamaya gitti. Firmanın pazarlama bütçesi 2010 yılında 301 milyon dolar, 2009’da 308 milyon dolar, 2008 ise 327 milyon dolardı.

Burger King’in Crispin Porter Bogusky ile yollarını ayırmasının, WPP Wunderman ve Edelman gibi çalıştığı diğer ajanslar ile çalışmalarını nasıl etkileyeceği henüz belli değil.

Crispin Porter Bogusky için bu ayrılık çok büyük bir kayıp çünkü Burger King ajansın Microsoft ve Kraft ile birlikte en büyük ve global müşterilerinden biriydi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.