BÜMED’e yeni başkan

BÜMED’in 13. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığına Hakan Zihnioğlu ’91 seçildi. 15 yıldır aktif bir BÜMED üyesi olan Zihnioğlu...

24.05.2010 - 00:00 | MediaCat

BÜMED’in 13. Dönem Yönetim Kurulu Başkanlığına Hakan Zihnioğlu ’91 seçildi. 15 yıldır aktif bir BÜMED üyesi olan Zihnioğlu, heyecan veren ve mezunlarının ilgi alanlarına duyarlı olan bir mezunlar derneği kurmayı hayal ettiklerini söylüyor.

Zihnioğlu, dünyanın sayılı mezun dernekleri arasında yer alan BÜMED’in bu ligde daha çok konuşulması gerektiğini, bu nedenle birçok dernekle temasa geçerek kardeş mezunlar dernekleri oluşturacaklarını belirtiyor. BÜMED, bu doğrultuda ilk işbirliğini Temmuz ayında Yale Mezunlar Derneği ile yapıyor.

Farklı yerlerde sosyal tesisleri olan, üyelerine başka kurumlarla özel anlaşmalar imzalayarak imtiyazlar sağlayan bir dernek yaratmak istediklerini ifade eden Zihnioğlu, BÜMED Pera, BÜMED Anadolu gibi tesisleri yaşama geçirmeyi, böylece daha çok sayıda üyeye ulaşmayı hedeflediklerini söylüyor.

Üç yıl süreyle görev yapacak yeni yönetim kurulunun bir diğer projesi ise Boğaziçi İlkokulu ya da BÜMED İlkokulu. Zihnioğlu, “Üç yılın sonunda ya bu okul öğrenci kabul etmeye başlayacak ya da bu okul için arazi alınmış ve binasının inşaatı başlamış olacak,” diyor.

Zihnioğlu, tatilsever Boğaziçililer için bir gezi kulübünün de kurulmak üzere olduğunu müjdeliyor: “Üyelerimiz aynı tatil yerinde, aynı mekanlarda, aynı etkinlikte buluşmak istiyorlar. Hayatın tadını hissettiğimiz o özel anları BÜMED üyelerinin birlikte geçirmesi için aracı olacağız ve dünyanın çok özel yerlerine Boğaziçililerin birlikte gitmesini sağlayacağız.”

Zihnioğlu’nun önemle üzerinde durduğu bir diğer konu da Boğaziçi’nin kulüpçülük geleneğinin yönetim kurulu çatısı altında da sürdürülmesi. Zihnioğlu, öğrenci kulüplerinde olduğu gibi, yönetim kurulundaki herkesin bir projeye liderlik etmesini hedefliyor.

Zihnioğlu, yeni yönetim kurulunun farkını ise şöyle özetliyor: “Bizim farkımız, ilgi yaratabilecek konulara fiziksel mesai vememiz olacak. Benim ve arkadaşlarımın Boğaziçi’ne taahhüdüdür: Biz gönlümüzle ve işimizden çaldığımız mesailerle burada olacağız. Herkes yarım gün işinden, yarım gün eşinden çalacak ve Boğaziçi’ne birşey vermeye çalışacak.”

Hakan Zihnioğlu kimdir?
1968 Turhal doğumlu Hakan Zihnioğlu, Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği bölümünden 1991 yılında mezun oldu. 1990 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’nde başlayan yarı profesyonel iş hayatını, 1991-93 arasında Boğaziçi Üniversitesi Vakfı Genel Koordinatörlüğü, 1993-2000 arasında sırasıyla Groupe SEB Satış Müdürlüğü, Türkiye Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve sonrasında Türkiye ve Orta Asya Bölgesi Satış Koordinatörlüğü şeklinde sürdürdü. 2001 yılında Furla Yönetim Danışmanlığı Şirketi’ni kurdu. Halen Furla Genel Müdürü olarak çalışıyor. 2001-2003 BÜMED Yönetim Kurulu Üyesi, 2003-2005 BÜMED Yönetim Kurulu Sayman Üyesi, 2005-2007 BÜMED Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı görevlerinde bulunan Zihnioğlu, düzenli olarak yüzüyor ve uzun mesafe koşuyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.