Bu vitrinler yalan söylüyor

Tüketiciler artık şehrin içinde sanal dünyalar içince alışveriş yapıyor. Sahte vitrinler şimdiden...

13.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Tüketiciler artık şehrin içinde sanal dünyalar içince alışveriş yapıyor. Sahte vitrinler şimdiden 18 mağazanın vitrinine yerleşti. İngiltere’de başlatılan yeni çalışma şimdilin İngiliz Kalp Vakfı, Greggs ve erkek giyim mağazası Greenwoods bu simülasyon çalışmaları ile yatırımcıların dikkatini çekmeye başladı.

Sokakların çehresini değiştiren bu çalışma ile sanal restoran, cafe, kitap hediyelik eşya dükkanı, iki moda mağazası, elektronik eşya ve aksesuar dükkanları resesyon nedeniyle boşalan mağazaların vitrinlerini doldurmaya başladı.

Aynı çalışmaya bir başka örnek ise deniz kıyısında bir evde kullanılıyor. Evin içini eşyalarla dolu gösteren sanal vitrin görücüye çıktı.

İngiltere’nin Redcar şehrinde yapılan bu çalışma şimdiden ziyaretçilerin saysısını artırırken şehir bu yeni yapılanma için 40 milyon sterlin (63 milyon dolar) harcanması planlanıyor. Bu bütçenin içine yüzme havuzu, spor salonları ve kamu tesisileri için kullanılacak.

gazeteport.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.