MediaCat

Bu savaşın amacı hatırlamak

Zikaraon Basalon ve McCann İsrail’den Yahudi Soykırımı’na dair gerçekleri Z Kuşağı ile oyun yayınlarıyla buluşturan proje.

Bu savaşın amacı hatırlamak

ABD’de Z Kuşağı’nın yarısı Yahudi Soykırımı’nda milyonlarca Yahudi’nin katledildiğini bilmiyor. Hollanda’da aynı kuşağın yüzde 25’i soykırımın hiç gerçekleşmediği fikrinde. Soykırımdan kurtulanların sayısının her geçen gün azaldığı da göz önünde bulundurulduğunda, Z Kuşağı’nın soykırım hakkında farkındalık sahibi olma ihtimali de azalıyor.

Soykırımdan kurtulanların öykülerinin hatırlanması amacıyla faaliyet gösteren Zikaraon Basalon, 17 Nisan İsrail Ulusal Soykırım Anma Günü vesilesiyle ülkedeki Z Kuşağı’na kendi ilgi alanları aracılığıyla, video oyun yoluyla ulaştı. McCann İsrail işbirliğiyle hayat bulan Fighting to Remember (Hatırlamak için Savaşmak) projesinde video oyuncuları YouTube üzerinden Call of Duty World War II oyunlarını yayınladı. Yayıncılara, oyundaki haritalarda yaşananların birebir tanıkları da eşlik etti. Soykırımdan kurtulanlar, gençlere o anların oyundan ziyade etkisi nesiller boyu süren bir trajediye dair olduğunu anlattı.

Proje YouTube’un yanı sıra TikTok ve Discord’da da devam edecek. Videolar, öğrencilerin soykırım derslerine dahil edilecek. Anlatımlardan oluşturulacak 15 dakikalık bir video ise Amazon Prime’da yayınlanacak.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.