Bu reklamlar yayılmaya değer

TED'in, kendi seyircilerine mesajlarını ilettiği şekilde seyircilere mesajlarını aktaran reklamları bulmak üzere düzenlediği yarışmayı kazananlar açıklandı.

29.02.2012 - 00:00 | MediaCat

TED’in, kendi seyircilerine mesajlarını ilettiği şekilde seyircilere mesajlarını aktaran reklamları bulmak üzere düzenlediği yarışmayı kazananlar arasında Microsoft’da vardı.

2012 yılının ‘Yayılmaya değer reklamlar’ yarışmasına yaklaşık 39 ülkeden katılan ajans, yapımcı ve markalar, hazırladıkları reklam video’larını YouTube kanallarına yükleyerek yarışmaya katıldılar. Reklam filmlerine değerlendiren jüri üyeleri ise TED konuşmacılarından ve sektördeki ‘yükselen bir yıldız’ dan oluşuyordu.

Reklamlar; konuşma, sosyal fayda, kültürel pusula, yaratıcılık, marka cesareti ve anlatım kategorilerinde oylandı. Kazananlar arasında Microsoft, L’Oréal Paris, Mazda,ve Rethink Breast Cancer markaları oldu. Kazanan reklamların coğunlukluk olarak Amerikalı ajanslar tarafından yaratılmış olmaları da gözden kaçmadı.

Siz hangi reklama oy verirdiniz?

Microsoft

 L’Oréal Paris

 

Mazda

 

Rethink Breast Cancer

(Kaynak:Digital Age)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.