MediaCat

Bu reklamı sadece kadınlar görebiliyor

Bu video, gelişmekte olan ülkelerdeki kız çocuklarının iyi bir eğitim almasını yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Bu reklamı sadece kadınlar görebiliyor

Londra’nın Oxford Street caddesinde yeni bir dış mekân reklamcılığı test ediliyor. Caddelerdeki panolara yerleştirilen interaktif ekranlar, sokaktan geçen kişilerin cinsiyetini yüksek çözünürlü bir kamera ile tespit edebiliyor. Yüzde 90’lık bir doğruluk payı ile çalışan bu yüz tanıyıcı teknoloji, Plan UK adlı bir kâr amacı gütmeyen şirketin vermeye çalıştığı mesajı desteklemek amacı ile kullanılmış.

Üçüncü dünya ülkelerindeki çocuklara destek sağlamak için geliştirilen bu kampanya, sokaktan geçen kadınlara ‘Çünkü ben bir kızım’ adlı 40 saniyelik video’yu gösteriyor. Bu video, gelişmekte olan ülkelerdeki kız çocuklarının iyi bir eğitim almasını yaygınlaştırmayı hedefliyor. Reklamın önünden geçen kişinin cinsiyetini erkek olarak belirleyen panel, video’yu oynatmadan Plan UK’in İnternet sitesine yönlendiriyor.

Şirket bu kampanya ile erkeklere ‘seçeneklerin elinden alınmasının nasıl bir şey olduğunu göstermeyi’ amaçladığını söylüyor.
 

(Kaynak: DigitalAge )

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.