MediaCat

Bu plakalar neden boş?

Dubai caddelerindeki boş plakalı araçların göründüğünden daha derin bir anlamı var.

Bu plakalar neden boş?

Dubai caddelerinde dolaşan boş plakalı araçlar, bir süredir görenlerin zihinlerinde soru işaretleri bırakıyor. Şehir sakinlerinin ilgisine mazhar olan ve sosyal medyada da yankı bulan bu plakalar, görünen o ki Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Medya Ofisi’nin start verdiği bir farkındalık kampanyasının parçası.

World Food Programme (Dünya Gıda Programı) verilerine göre, dünyada 2 milyar insanın gıdaya düzenli erişimi yok, 800 milyon insan ise açlık çekiyor. Publicis Groupe ve Saatchi & Saatchi BAE’nin imzasını taşıyan yeni kampanya ise, boş plakalar aracılığıyla dünyanın dört bir yanındaki boş kalan tabaklara dikkat çekmeyi amaçlıyor. Plakalarla tabakları bağdaştıran noktaysa bir kelime oyunundan ibaret: her iki kelime de İngilizcede “plate” ile ifade ediliyor.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin en varlıklı kişilerini hedef alan kampanya, bu kişilerin bir kısmını plakaların ihtiyaç sahiplerini doyurmak üzere satışa sunulduğu bir açıkartırmaya çekmeyi başardı. Empati duygusunun yükseldiği Ramazan ayında yürütülen kampanyayla iki saatten kısa süre içinde 14,4 milyon dolar bağış toplandı. Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP) tarafından da desteklenen kampanya; insani krizlerden ya da doğal afetlerden etkilenen kişilere 1 milyar öğün eşdeğerinde gıda sağlamayı hedefliyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.