Bu Converse’lerin eşi yok

Marka eski yazlık gömlekleri çöpe gitmekten kurtarıyor.

04.05.2021 - 15:47 | Simge Şenses

Bu Converse’lerin eşi yok

Hawaii gömlekleri bazalardan çıkarma mevsimi yaklaşsa da süregelen seyahat kısıtlamaları birçoğumuzun tatil planlarını altüst edecek gibi görünüyor. Converse ise vintage giyim markası Beyond Retro işbirliğinde ABD’deki atıl Hawaii gömleklerin kumaşlarını klasik modeli Chuck 70’lerle buluşturarak yaz ruhunu ayakkabılara taşıyor.

Eski gömlekleri yeniden kullanıma sokarak 7 binden fazla gömleğin çöpe gitmesini engelleyen Converse, Tropical Shirt Chuck 70 modelinin imalatında da sürdürülebilir bir tasarım anlayışını benimsiyor. Ürünlerin dış tabanlarının yüzde 13’ü geridönüştürülmüş üretim atıklarından, dil ve topuk kısımlarının yüzde 36’sı geridönüştürülmüş polyester ve pamuktan yapılma. Ayakkabının bağcıkları da tamamıyla ileridönüşüm ürünü.

Kendine özgü desen ve dokulara sahip olan ayakkabıların her çifti türünün tek örneği olarak tasarlandı. Turuncu, sarı ve kırmızı gibi sıcak yaz renklerinin baskın olduğu; batik, yaprak ve çiçek desenli sınırlı üretim Converse’ler 90 dolar bandında satışa sunulmuş durumda.

Kaynak: Design Taxi, Input Mag

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.