MediaCat

Bu bir yatırım tavsiyesi değildir

Kristian Nairn, HODL tabirini açıklamak için eToro reklamında.

Bu bir yatırım tavsiyesi değildir

Kripto paralara ilginiz varsa, HODL’ın ne demek olduğunu mutlaka bilirsiniz. İlk olarak 2013 yılında bir forum üyesinin İngilizce’de tutmak manasına gelen “hold” sözcüğü yerine “hodl” yazmasıyla doğan HODL, sahip olunan kripto parayı değeri düşmesine rağmen satmamakta direnme durumu için kullanılıyor. HODL, aynı zamanda sosyal medyada sayısız espriye de malzeme oluşturuyor.

Eğer Game of Thrones takipçisiyseniz, “tutma” konusunda oldukça inatçı bir karaktere, Brian’ı sırtında oradan oraya taşıyıp, hayatını belki de o kapıyı tutmaya adayan Hodor’a hiç de yabancı değilsinizdir. Alım-satım ve yatırım platformu eToro da “Yatırım tavsiyesi değildir” adlı reklam kampanyasında HODL ve Hodor’u bir araya getiriyor.

Kampanyanın reklam filminde Hodor karakterine hayat veren Kristian Nairn, menajeriyle birlikte reklam tekliflerini değerlendiriyor. Nairn, tamamı Hodor karakteriyle alakalı rolleri sıralayan menajerine ciddi bir aktör olduğunu söyleyerek sinirleniyor ama filmin sonunda kendisini bitcoin karşısında panikleyen bir asansör dolusu insana HODL derken buluyor.

Nairn bir de HODL’ı açıklamadan edemiyor:

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.