MediaCat

BSH Grubu’na yeni CEO

BSH Grubu’nda CEO olarak görev alacak isim belli oldu.

BSH Grubu’na yeni CEO

60 bini aşkın çalışanıyla ev aletleri sektöründe faaliyet gösteren BSH Grubu’nda üst düzey bir atama gerçekleşti. Buna göre, Royal Philips’in sağlık teknolojileri şirketi Connected Care bünyesinde CBL (Chief Business Leader) olarak görev yapan Dr. Carla Kriwet, BSH Grubu’nun yeni CEO’su oldu.

Royal Philips Yürütme Kurulu Üyesi olan ve geçmiş yıllarda çeşitli yönetici pozisyonlarında görev alan Dr. Kriwet, 2017 yılından bu yana Connected Care grubunun ve aynı zamanda dijital inovasyonların sorumluluğunu üstleniyor.

BSH Denetleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Stefan Asenkerschbaumer, yeni atamayı, “Carla Kriwet tecrübeli bir yönetici olmasının yanında dijital teknolojiler ve yenilikçi ürünler konusunda büyük bir uzmanlığa sahip, olağanüstü bir lider. Kendisini BSH Yönetim Kurulu bünyesinde CEO olarak göreve getirmekten oldukça mutluyuz” sözleriyle değerlendirdi.

Dr. Kriwet ise yeni göreviyle ilgili, “Kendimi, kişisel olarak, dünyanın her yerindeki insanların yaşam kalitesini artırmaya adadım. Modern beyaz eşyalar dijital teknolojilerle birleştiğinde, yaşam kalitesine çok büyük katkıda bulunabilir. Kendi geleneklerine sahip bu inovatif şirketin, gelecekteki başarılarını şekillendirmeyi dört gözle bekliyorum” diye konuştu.

Robert Bosch Yönetim Kurulu’nda tüketim ürünleri bölümünden sorumluluğuna ek olarak Temmuz 2019 tarihinden beri BSH Grubu CEO’su olarak görev yapan Uwe Raschke ise, “Carla Kriwet, BSH’nin eskiden beri süregelen başarı hikâyesini sürdürmek için gerekli tüm vasıflara sahip” dedi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.