MediaCat

Billboard’lar da hasta olur

Brezilya Sağlık Bakanlığı’ndan bir mesaj var.

Billboard’lar da hasta olur

Hastalıklardan korunmak için aşının ne kadar önemli olduğu sıkça vurgulanır. Fakat nedendir bilinmez, insanlar aşı olmayı pek de önemsemez.

Sonuç: Bol hastalık.

Öte yandan, birçok kurum ve organizasyon insanları aşı konusunda bilinçlendirmek için türlü yöntemlere başvuruyor. Brezilya Sağlık Bakanlığı aşı olmanın ve hastalıklardan korunmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlatmak için bu yıl değişik bir yöntem denemeyi seçti ve yaratıcı bir açıkhava projesi gerçekleştirdi.

CC&P Brezilya tarafından Brezilya Sağlık Bakanlığı için hazırlanan Sokak Uyarısı adlı kampanya kapsamında, São Paulo şehrinin muhtelif noktalarındaki billboard’lara bir tür “hapşırma düzeneği” kuruldu.

São Paulo sakinleri her gün karşılaştıkları billboardların yanından hiçbir şey olmamış gibi geçiyorlardı. Fakat bu defa bir şeyler hiç de eskisi gibi değildi: Billboard hapşırıyordu. Düzenekten püskürtülen su ve hapşırma sesi ile duraksayan insanlar da bu yöntemle aşı hakkında daha fazla bilinçlendirilmiş oldular.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.