MediaCat

‘Tüketici nerede isterse orada olmalısın’

Martha Stewart Brand Week Istanbul 2014’te konuştu.

‘Tüketici nerede isterse orada olmalısın’

Tüm dünyada milyonlarca insan için yemekten yaşam tarzına, bahçe işleri ve süsleme sanatlarına kadar güçlü bir referans noktası ve lovemark olan Martha Stewart, Brand Week Istanbul 2014’te Lovemark Day‘de sahne aldı. Bloomberg HT Ekonomi Müdürü Özlem Dalga ile keyifli bir söyleşi gerçekleştiren Stewart, güçlü bir marka inşasının adımlarını, kariyer sırlarını ve Türkiye pazarına ilişkin görüşlerini izleyenlerle paylaştı.

“İstanbul enteresan bir şehir”

Stewart konuşmasına, kariyer basamaklarını nasıl tırmandığını anlatarak başladı. Öğrencilik yıllarının ardından catering işine girdiğini belirten Stewart, bu süreçte yemekler ve insanlar hakkında çok şey öğrendiğini, “ev işleri” için içgörü topladığını, kendi yaşam tarzını geliştirdiğini anlattı. “Bir gecede güçlü bir marka yaratamazsınız” diyen Stewart, mark yaratmada çok çalışmanın gerekliliğini, kendi hayatından örnekler vererek anlattı.

Brand Week Istanbul Martha Stewart

Stewart, İstanbul’a dair düşüncelerini, “Burası farklı yaşam tarzlarının birleştiği bir şehir. Bu da İstanbul’u benim için enteresan bir yer haline getiriyor” diyerek anlatan Stewart, “downtown style” sözleriyle nitelediği New York’un, bu yönüyle İstanbul’la benzeştiğini söyledi.

Lovemark yaratırken…

Stewart, Dalga’nın “Bir lovemark yaratmada önemli olan şeyler nelerdir?” sorusuna, “Kaliteye odaklan, ürünü keşfet, iyi bir fiyatlandırma yarat. Ancak bu şekilde geniş kitlelere hitap edebilirsiniz” diyerek yanıt verdi. Konuşmasına, Whim isimli yeni markasından bahsederek devam eden Stewart, bu markayla kitlesine öğrenci ve genç çalışan kesimi de dâhil ettiğinin altını çizdi.

Dijitalle güçlü bir bağa sahip olan Stewart, 2-3 sene önce hayata geçen internet sitesinin ve dergilerinin iPad satışlarının olumlu sonuçlarına rağmen, insanların basılı dergileri okumak istediğini söyledi ve “Tüketici nerede isterse orada olmalısın” diyerek, dijital ve geleneksel medya arasındaki akışkan politikasını ortaya koydu. Stewart’ın sıklıkla kullandığı teknolojik ürünlere Samsung Galaxy Camera örneğini verirken, “Sadece seviyorum, bu söylediğim şeyden para almayacağım” demesi salonda gülüşmelerle karşılandı.

Brand Week Istanbul Martha Stewart

“Türk kadını çok güçlü”

Dalga’nın Türkiye’deki kadınlar hakkındaki düşüncelerini sorması üzerine Stewart, “Türk kadını, tıpkı Amerika’daki kadınlar gibi çok güçlü. Daha da önemlisi, kendilerinin girişimcilik açısından gösterdikleri çaba ve başarı” dedi. Çatısı altındaki American Made oluşumundan örnekler veren Stewart, girişimciler için reçetesini, “Bu iş büyük bir dikkat, iyi bir takım, bol tutku, çalışkanlık ve başlangıç için iyi bir fikir istiyor” sözleriyle anlattı. Stewart sözlerine, “Meraklı olun, tutkulu olun ve peşinden gidin” diyerek son verdi.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.