“Yetenek, istek ve karakter örtüşürse başarı gelir”

Futbol tarihinin efsane ismi Şenol Güneş, Brand Week 2017'deydi.

10.11.2017 - 16:45 | Sultan Öncü Arslanoğlu

"En büyük başarı ortak bir değer olabilmek"

Türk futbol tarihine adını altın harflerle yazdırmış isimlerden Şenol Güneş Brand Week 2017’nin son günü Brand & Sport Summit 2017’de izleyicilerle buluştu. Konuşmasında futbol kariyerinin yanı sıra günümüzde futbolun geldiği noktaya dair fikirlerini paylaşan Güneş, “ne iş yaparsanız yapın gündemde kalmak ve bunun için takdir görmek zor ama bu da yeterli değil” diyerek henüz emekli olmayacağının mesajını verdi.

Başarının sadece sonuç olmadığını, hedefe varamasınız da düşüp kalkabilmenin de bir başarı olduğunu söyleyen Şenol Güneş, bir camia içerisinde yer alsa da kendisini de bizzat taraftar gibi hissettiği için başarılı olabildiğinin altını çizdi. Beşiktaş marka değerini hızla artırırken Güneş, bunun ardında yatan nedeni şöyle anlattı:

  • “Benim için en büyük başarı, ortak bir değer olabilmektir. Birlikteliğimizde düşünce farklılıklarını işleyebilelim yeter ki. Yani üretimi doğru yapabilmek önemli. Sadece iyi oyuncu değil, karakterini de inşa edebilmek gerekir. Bunu yaptığımızda başarılıyız demektir.”
  • “Eğitimde üç deyim var: anlat anlayayım, göster göstereyim, yap yapayım. Bu üçünün birden sindirilerek yapılması lazm. Bunu iyi yaptığımızı düşünüyorum. Karakter gelişimine de önem veriyoruz. Yetenek, istek ve karakter örtüştüğü zaman başarı gelir. Egoyu iyi yönetebilmek önemli. Eğitim zaman istiyor. Para ve şöhretin hepimizi etkilediğini görüyorum. Bundan az etkilenirsek daha çok para ve şöhrete ulaşabiliriz diye düşünüyorum.”
  • “Çocukluğumuzdan beri maçı seviyoruz. Pikniklerden sahalara uzanan bir hikâye… Çocukken oynadığımız oyunlardan keyif alırdık, kimlik için oynamazdık. Bunu bugün Messi de Ronaldo da yapıyor. Büyük futbolcular bunu yaptığı için seviliyor. Ama Türkiye’de tam tersi. Oyuncular paralarla geliyor, paralarla gidiyorlar. Bizim milletimiz bunu çok merak ediyor. Ama mühim olan topu iyi oynaması.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.