BMW reklam stratejisini değiştiriyor

BMW, Toyota'nın geri çağırma operasyonlarından sonra, uzun süredir koruduğu reklam stratejisini değiştirerek güvenliği öne çıkaran yeni kampanyasını açıkladı...

15.02.2010 - 00:00 | MediaCat

BMW, Toyota’nın geri çağırma operasyonlarından sonra, uzun süredir koruduğu reklam stratejisini değiştirerek güvenliği öne çıkaran yeni kampanyasını açıkladı.

BMW’nin anne ve çocuklar için güvenli olduğu temasına vurgu yapan yeni reklam kampanyanın sloganı "Keyif anneliğe özgüdür".

Alman otomobil üreticisi, reklamlarında artık beygir gücü, yol tutuşu ve hızlanma gibi özelliklerini ön plana çıkaran önceki kampanyalarından farklı bir çizgiyi benimseyecek. Yeni reklamların önemli bir özelliği de arabanın kendisinden çok kullanıcıların görüntülerine dikkat çekilecek olması.

BMW’nin Kuzey Amerika Pazarlama Müdürü Jack Pitney, "Markamıza biraz daha insancıllık katmak istiyoruz" dedi.

Pitney, kampanyanın Vancouver’deki kış olimpiyatları sırasında başlatılacağını ve son dört yılın en büyük kampanyası olacağını da söyledi.

BMW’nin stratejisindeki değişiklik de Amerika’daki lüks anlayışındaki değişimin de bir göstergesi. Şirketin önceki reklam sloganı "En gelişmiş sürüş makinası" idi.

 

Kaynak: medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.