MediaCat

Bizim Yenge’ye eleştiri bombardımanı!

Önceki gün Milliyet’ten Asu Maro, dün ise Birgün’den Kürşat Kahramanoğlu Kanal D’de yayınlanan Bizim Yenge dizisiyle ilgili ağır eleştirilerde bulundu.

Bizim Yenge’ye eleştiri bombardımanı!

Önceki gün Milliyet’ten Asu Maro, dün ise Birgün’den Kürşat Kahramanoğlu Kanal D’de yayınlanan Bizim Yenge dizisiyle ilgili ağır eleştirilerde bulundu.

Maro dizinin oyuncu kadrosunun kalitesine dikkat çekerek senaryonun yetersizliğinden bahsettiği yazısında şu ifadelere yer verdi:

"Yedi yaş altı çocukların takip edebileceği basitlikte akıyor her şey, 70 dakika ekran karşısında oturuyoruz, hiçbir şey olmuyor. Oysa seyircinin de en az senin kadar akıllı olduğu düşünülerek yapılmalıdır."

Dün ise, Kahramanoğlu dizinin son bölümündeki eşcinsel bir karakterin işlenme biçimiyle dizide nefret suçu işlendiğini yazdı.

"Güya TV ekranlarımızdaki yarışma programları ile dalga geçerek mizah üretmeye çalışırken, yarattıkları bir yarışma jürisi üyesi tiplemeleri bildiğiniz bütün gey steriyotiplemelerinin en iğrenciydi. Hani o bildiğiniz riyâkar, kadınsı, insanda iğrenme duygusu yaratan, kendinden nefret eden bir insan müsvettesi…." diyen Kahramanoğlu yazısına şöyle devam etti: "Cinselliğin bu kadar bastırıldığı, LGBTT bireylerine karşı işlenen nefret suçlarının bu kadar yüksek olduğu ülkemizde reyting belki biraz artar diye, homofobiyi böyle körüklemenin kaç can yaktığını? İnsanların önyargılarını gıcıklayarak, ucuz bir iki gülme çıkarabilmenin fiyatı ne? Dokuz erkek kardeşin konu edildiği dizide bir tane bile pozitif, insana benzeyen, doğru dürüst bir gey karakter çıkaramayan Bizim Yenge, eşcinsel tiplemesi olarak Türk milletine, çoluk çocuğa, evlerimizin oturma odalarına bu iğrençliği neden servis etti? Bu dizinin yazarları, yönetmenleri, yapımcıları tanıya tanıya ‘eşcinsel’ denildiğinde, bu insan karikatürüne benzeyen insanları mı tanıyorlar, biliyorlar?"
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.